Loranty: “Celebrytanci” nie w pełni odpowiadają karnie [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dariusz Loranty, ekspert ds. bezpieczeństwa publicznego

Dariusz Loranty, ekspert ds. bezpieczeństwa publicznego / Fot. YouTube/MediaNarodowe

"W Polsce okazuje się, że nasze staruszki szybciej wbiegają na pasy niż Usain Bolt" - mówił w Dniu na żywo w MN Dariusz Loranty, ekspert ds. bezpieczeństwa.

Zobacz także: “Nagrody” dla urzędników w ministerstwach. W samym resorcie finansów – 25,5 mln zł

Celebryci ponad prawem

“Ci celebrytanci to jednak nie w pełni odpowiadają karnie, uwzględnia się jednak ich “społeczne znaczenie”, czyli szczerze mówiąc – sędziowie udowadniają, że nie są oni tak samo traktowani jak wszyscy inni obywatele. Przykłady pani Beaty Kozidrak, pana Najsztuba – sposób badania sprawy świadczy o jakichś niskich umiejętnościach sądu, który na podstawie tego badania, tej sprawy ocenił, że jest niewinny. No w Polsce okazuje się, że nasze staruszki szybciej wbiegają na pasy niż Usain Bolt” – mówił Loranty.

Funkcja kary

“Wystarczy sięgnąć do pierwszej części kodeksu karnego, gdzie mamy funkcję kary. Funkcja kary to odstraszanie innych osób. Ma też funkcję naprawczą i resocjalizacyjną. Kara, której nie ma, nie spełnia tej funkcji, a tylko pokazuje, że nie wszyscy jesteśmy równi wobec prawa” – dodawał gość MN.

Specustawa

“Jestem przeciwnikiem tego typu przepisu, bo jest on rygorystyczny i nieadekwatny do czynów. Część sprawców odstrasza wymiar kary, dlaczego przygotowują sobie alibi, stosują linię obrony. Ale jest również grupa sprawców – ich jest stosunkowo niewiele, dla których wymiar kary nie ma znaczenia. Oni wtedy dokonując tego czynu, będąc pod wpływem bodźca chemicznego, nie mają świadomości myślenia. Niestety, państwo polskie zabierając komuś samochód, odbierze również innemu członkowi rodziny ten samochód, który jest potrzebny np., by dojechać do pracy. Zakłady karne są dla ludzi. Jeżeli nie możemy kogoś powstrzymać, należy go izolować od społeczeństwa. Zabieraniu samochodu jestem przeciwny, to zbyt represyjna kara” – podkreślał Loranty.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY