Konferencja “Życie i myśl Feliksa Konecznego” w 160. rocznicę jego urodzin

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Konferencja "Życie i myśl Feliksa Konecznego"

Konferencja "Życie i myśl Feliksa Konecznego" / Fot. Facebook

19 listopada 2022 roku minie 160. rocznica narodzin profesora Feliksa Konecznego. Z tej okazji w Krakowie odbędzie się specjalna konferencja.

19 listopada 2022 roku minie 160. rocznica narodzin profesora Feliksa Konecznego. Z tej okazji w Krakowie odbędzie się specjalna konferencja pod tytułem “Życie i myśl Feliksa Konecznego”.

Przebieg wydarzenia

O godzinie 10:30 złożone zostaną kwiaty na grobie Konecznego, na Cmentarzu Salwatorskim, a o 12:00 rozpocznie się konferencja prowadzona przez redaktora Filipa Memchesa. Będzie miała miejsce na ulicy Feliksa Konecznego 8, w lokalu przy klatce D.

Odbędzie się konferencja naukowa. Prof. dr hab. Jacek Bartyzel (UMK) wygłosi swój na temat teorii cywilizacji Konecznego i swoistości kultury polskiej na tle porównawczym. Prof. dr hab. Jan Żaryn przedstawi biografię uczonego, “który przerósł swoją epokę”, a prof. dr hab. Paweł Skrzydlewski zaprezentuje wykład pod tytułem “Rola narodu w życiu osoby w ujęciu Feliksa Konecznego”.

Prof. dr hab. Tomasz Balbus z IPN-u opowie o Konecznym w Wilnie, dr Mariusz Jabłoński o “kulturze myślenia i kulturze czynu – dwóch koniecznościach życia narodu”. Z kolei tematem wystąpienia dr. Jakuba Maziarza z Uniwersytetu Jagiellońskiego będzie “środowisko krakowskich historyków przełomu XIX i XX wieku”. Kajetan Rajski poruszy “problematykę czeską pracach Konecznego”, a Konrad Walerski powie o “idei Zjednoczonej Europy” w kontekście teorii cywilizacji słynnego profesora.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Facebook

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY