Zagadkowy wpis Muska. “To było nieuniknione”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Musk zaprowadzi rewolucję na Twitterze?

Elon Musk / Fot. Twitter

Elon Musk zamieścił na Twitterze zagadkowy wpis, publikując zdjęcie przedstawiające jego samego, byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, a także rapera Kanye Westa.
  • Media społecznościowe w nieunikniony sposób przejdą prawdziwą przemianę.
  • Przez cenzorskie metody ich lewicowo-liberalnych właścicieli pojawiły się okazję do swoistej kontrrewolucji.
  • Były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zapoczątkował trend tworzenia platform przez osoby o prawicowych poglądach.
  • Jednak największą informacją była oferta kupna Twittera przez Elona Muska, który miał już dość cenzury i botów.
  • Właściciel Tesli i SpaceX postanowił dać użytkownikom wolność wypowiadania się zgodnego z prawem.
  • W poniedziałek znany raper Kanye West postanowił podzielić się informacją na temat chęci kupna platformy Parler.
  • Z tego powodu Musk zamieścił zdjęcie przedstawiające trzech muszkieterów z doklejonymi głowami jego samego, Trumpa i Westa.
  • To wywołało falę dyskusji na temat przyszłych działań wymienionej trójki.
  • Zobacz także: KE chce wspólnych zakupów gazu. Ursula von der Leyen: “Państwa powinny połączyć swoją siłę nabywczą”

Zdjęcie opublikowane przez Elona Muska przedstawia trzech muszkieterów z doklejonymi głowami Muska, Trumpa i Westa. Szabla rapera Kanye Westa kończy się napisem Parler – przypomnijmy, że w poniedziałek media poinformowały, że West zgodził się kupić prawicowy serwis społecznościowy o takiej właśnie nazwie. Szabla Donalda Trumpa kończy się napisem Truth Social, a szabla Elona Muska kończy się na napisie “X”, czyli platformie wielofunkcyjnej, którą w przyszłości ma zostać Twitter według koncepcji multimiliardera.

In retrospect, it was inevitable pic.twitter.com/GhQhTIHeDC— Elon Musk (@elonmusk) October 18, 2022

Po pewnym czasie najbogatszy człowiek na świecie postanowił jednak usunąć wspomniany wpis, prawdopodobnie po to, aby przerwać falę spekulacji.

Truth Social – Platforma społecznościowa Donalda Trumpa

Przypomnijmy: po zablokowaniu kont na Twitterze i Facebooku były prezydent USA Donald Trump zapowiedział założenie własnej, konkurencyjnej wobec gigantów platformy. Obiecał i szybko przystąpił do działania, obiecując start własnego portalu TRUTH Social z dniem 21 lutego.

Joshua Tucker, współdyrektor NYU’s Center for Social Media and Politics, stwierdził niedawno, że platformy mediów społecznościowych są coraz bardziej użyteczne dla społeczeństwa, szczególnie, gdy wzrasta liczba osób korzystająca z ich usług.

Kiedy zaczynasz od odcięcia populacji, (…) trudniej jest wzrastać. I to  szczególnie w przypadku, gdy istnieją alternatywy, które nie mają takich samych ograniczeń jak ty 

– zaznaczył Joshua Tucker.

TRUTH Social nie jest pierwszą próbą tworzenia alternatywy dla mediów społecznościowych głównego nurtu. Przed nim pojawiły się już np. Parler i Gab, które miały stanowić konkurencję dla Facebooka i Twittera. Osiągnęły pewien sukces i szybko stały się przystaniami konserwatywnych internautów, jednak nigdy nie udało im się wypłynąć na szerokie wody. 

Czytaj więcej: Parasol nuklearny nad Ukrainą. Pieskow: “Te regiony są częścią Rosji”

Kanye West zakupi serwis społecznościowy Parler

W poniedziałek telewizja CNBC poinformowała, że słynny raper Kanye West zgodził się kupić serwis społecznościowy Parler. Stało się to po tym, jak inne platformy – Twitter i Instagram – zawiesiły go za wygłaszanie antysemickich uwag.

W świecie, w którym konserwatywne opinie są uważane za kontrowersyjne, musimy upewnić się, że mamy prawo do swobodnego wyrażania siebie

– powiedział Kanye West.

Amerykańskie media donoszą, że Musk w oficjalnym liście do szefów Twittera złożył propozycję kupna sieci społecznościowej. Dwie osoby, proszące o zachowanie anonimowości poinformowały, że cena proponowana przez miliardera to 54,20 dolarów za akcję, czyli tyle, ile Musk zgodził się zapłacić za firmę w kwietniu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY