Polska dąży do ujednolicenia sankcji wobec Białorusi i Rosji

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zbigniew Rau

Zbigniew Rau / Fot. PAP/EPA. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Polska zasugerowała również uczynienie sankcji bardziej szczelnymi i włączenie na listy produktów objętych sankcjami chemikaliów podwójnego zastosowania.
  • Zbigniew Rau stwierdził, że Białoruś jest stroną w rosyjsko-ukraińskim konflikcie.
  • Dlatego według niego sankcje wobec tego kraju powinny być zsynchronizowane z tymi na Rosję.
  • Inni ministrowie spraw zagranicznych wysunęli propozycje jeszcze jednego pakietu sankcji.
  • Zobacz też: Rosja kończy powoli mobilizację. Potwierdzają to kolejne informacje

Sankcje wobec Białorusi powinny być zrównane z sankcjami wobec Rosji, ponieważ Mińsk jest de facto stroną w konflikcie rosyjsko-ukraińskim – powiedział polski minister spraw zagranicznych. Zbigniew Rau zgłosił tę propozycję w poniedziałek na posiedzeniu Rady Spraw Zagranicznych UE w Luksemburgu.

Stanowisko Polski, ale nie tylko Polski, jest takie, że należy zsynchronizować sankcje nakładane na Białoruś z tymi nakładanymi na Rosję. Bo teraz z perspektywy tego, jakie stanowisko zajmuje Białoruś – że faktycznie jest stroną w tym konflikcie – trudno sobie wyobrazić sytuację, żeby te sankcje były przeznaczone tylko dla Rosji.

Sankcje

Inni ministrowie spraw zagranicznych wysunęli propozycje jeszcze jednego, już dziewiątego pakietu sankcji wobec Moskwy, powiedział polski minister.

Polska zasugerowała również uczynienie sankcji bardziej szczelnymi i włączenie na listy produktów objętych sankcjami chemikaliów podwójnego zastosowania i elektroniki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Polskie radio 24, The first news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY