Jakubiak: Niemcy załapali, że jest wojna [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marek Jakubiak

Marek Jakubiak / Fot. Youtube/Marek Jakubiak

"Polska postawiła bardzo silne warunki całemu światu, dochodząc do przekonania, że to nie jest tylko lokalna wojna" - mówił w Dniu na żywo w MN Marek Jakubiak.

Zobacz także: Niedzielski pod ciężarem pytań. Sąd domaga się odpowiedzi ws. szczepionek na COVID-19

Gratulacje dla niemieckich służb

“Gratulacje dla służb niemieckich – załapali, że jest wojna i Rosjanie mają sieć szpiegowską na terenie Europy Zachodniej. Tylko brawa bić. Nam chciano wytłumaczyć, że żyjemy w warunkach i przekonaniu, że zadajemy się z poważnymi partnerami. Jak krwią w piach. Okazało się, że Niemcy mają rozbrojoną armię, byli i są wredni. Dogadują się z Ruskimi na temat bezpieczeństwa swoich przepływów finansowych. Z takimi sąsiadem żyje się niewygodnie, bo nie wiadomo, kto nam wsadzi nóż w plecy. Cały czas mówię, że polska doktryna wojenna powinna zakładać, że agresor może przyjść tak z Zachodu jak i Wschodu, pomimo traktatów, UE i NATO” – mówił Jakubiak.

Polska postawiła warunki

“Agresja Rosji na Ukrainę miała miejsce w luty, dziś mamy październik. Oni załapali, że jest wojna i dotyczy w zasadzie całego świata. To prawdę mówiąc, mam przekonanie, że Ukraińcy są szczęściarzami, dlatego że gdyby nie Polska, to ich by już nie było jako państwa. Polska postawiła bardzo silne warunki całemu światu, dochodząc do przekonania, że to nie jest tylko lokalna wojna – tylko jak powiedział Lech Kaczyński – dziś Gruzja, jutro Ukraina, potem państwa bałtyckie, a potem może czas i na mój kraj – na Polskę” – wskazywał prezes Federacji dla Rzeczypospolitej.

Polska partnerem USA

“Jedynym poważnym koalicjantem dla Stanów Zjednoczonych w Europie jest Polska. Podkreślam – jedynym. Polska zaczyna być poważnym państwem. Unia Europejska nie wie co się dzisiaj dzieje, bo według ich wyliczeń powinniśmy głodować” – dodawał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY