Duda: Agresja Rosji oddala nas od realizacji celów “zrównoważonego rozwoju”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrzej Duda

Andrzej Duda / Fot. PAP/Radek Pietruszka Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Będziemy zabiegać o wzrost presji na Rosję, by przestała wywoływać globalne zagrożenia - powiedział Andrzej Duda.
  • Prezydent Andrzej Duda wystąpił na Światowym Forum Żywnościowym we Włoszech.
  • Wskazał, że bezpieczeństwo żywnościowe na świecie i “zrównoważony rozwój” są poważnie zagrożone, zwłaszcza przez “zbrodniczą agresję Rosji na Ukrainę”, która jest napędzana “imperialistyczną dumą”.
  • Wskazał, że Rosja uniemożliwiła, a następnie głęboko ograniczyła eksport żywności i produktów rolnych z Ukrainy, która była jednym z najważniejszych producentów na świecie.
  • Zobacz też: Miedwiediew grozi Izraelowi: “To zniszczy nasze stosunki”

Prezydent Duda w swoim wystąpieniu na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) wskazał, że bezpieczeństwo żywnościowe na świecie i “zrównoważony rozwój” są poważnie zagrożone, zwłaszcza przez “zbrodniczą agresję Rosji na Ukrainę”, która jest napędzana “imperialistyczną dumą”.

Działania Rosji, jej kolejne zbrodnie i groźby użycia broni nuklearnej przeciwko sąsiadowi, nie tylko coraz bardziej izolują ten kraj od reszty świata. Ich negatywne skutki odczuwa nie tylko nasz region, ale i cały świat.

Żywność

Wskazał, że Rosja uniemożliwiła, a następnie głęboko ograniczyła eksport żywności i produktów rolnych z Ukrainy, która była jednym z najważniejszych producentów na świecie.

Według Światowego Programu Żywnościowego atak Rosji na Ukrainę stanowi poważne zagrożenie nie tylko dla Ukraińców, ale dla aż 345 mln ludzi w 82 krajach, a w efekcie liczba osób cierpiących z powodu chronicznego głodu może wzrosnąć nawet o 47 mln.

Duda dodał, że mimo “zasiewanej przez Rosję dezinformacji”, że winę za kryzys żywnościowy ponosi Zachód, to nie sankcje, ale działania Rosji przyczyniły się do znacznego spadku dostępności żywności i wzrostu jej cen, a także cen nawozów i energii, których jest ona ważnym eksporterem.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Polskie radio 24, The first news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY