Bieg Niepodległości im. Dziewięciu z “Wujka” w Katowicach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bieg Niepodległości im. Dziewięciu z "Wujka"

Bieg Niepodległości im. Dziewięciu z "Wujka" / Fot. Radio Maryja

W tym roku bieg po raz pierwszy nie będzie miał miejsca w grudniu, ale w listopadzie, w Święto Niepodległości.

Bieg Niepodległości im. Dziewięciu z “Wujka” to wydarzenie sportowe, w którym biegnący uczestnicy czczą pamięć górników, którzy ponieśli śmierć w wyniku pacyfikacji kopalni “Wujek” w 1981 roku. 11 listopada 2022 roku w Katowicach po raz piąty będzie miał miejsce taki bieg, a uczestników będzie około tysiąca – nie tylko dorosłych.

Bieg Niepodległości im. Dziewięciu z “Wujka”

W tym roku bieg po raz pierwszy nie będzie miał miejsca w grudniu, ale w listopadzie, w Święto Niepodległości. Powodem były trudne warunki do biegania dla uczestników, jakie przynosi ze sobą ostatni miesiąc roku.

10-kilometrowy bieg rozpocznie się przy Pomniku Dziewięciu z “Wujka” i Śląskiem Centrum Wolności i Solidarności przy ul. Wincentego Pola w Katowicach. Zakończy się z kolei w Parku Kościuszki. Oprócz głównego Biegu, będzie także Bieg Dzieci na kilkusetmetrowych dystansach (młodsze – 200, starsze – 400).

Można się jeszcze zapisać

Organizator wydarzenia, dyrektor Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności, Robert Ciupa, mówi:

Jestem przekonany, że podobnie jak w latach poprzednich, frekwencja będzie imponująca, bo jest bardzo ważne, żebyśmy czcili pamięć bohaterów walki o wolność Polski. Trzeba pamiętać, że to, co się wydarzyło czterdzieści jeden lat temu w kopalni “Wujek”, było niezwykle tragiczne. Miało to jednak wpływ na przyszłość walki o wolną Polskę. Uczczenie pamięci poprzez aktywność sportową to najlepszy pomysł.

Do udziału w biegu można się zapisać tutaj. Pierwsze miejsca są nagradzane, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe przedmioty.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY