Sachajko: Reforma sądownictwa totalnie się nie sprawdziła [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Poseł Ruchu Kukiz'15, dr Jarosław Sachajko.

Poseł Ruchu Kukiz'15, dr Jarosław Sachajko. / Fot. PAP/Mateusz Marek. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

"Trzeba odpolitycznić i oddać obywatelskiej kontroli sądownictwo" - mówił w Dniu na żywo w MN poseł Jarosław Sachajko z Kukiz'15 - Demokracji Bezpośredniej.

Zobacz także: Premier spotkał się z wojewodami. “50 proc. gospodarstw domowych zabezpieczone węglem”

Spotkanie Duda – Kukiz

“Tematów było dużo, bo dużo się dzieje. Przybiera na sile konflikt na Ukrainie, ale również przyspieszenie prac nad ustawami o sędziach pokoju. W przyszłym tygodniu, w poniedziałek rozpoczyna się procedowanie przepisów wprowadzających i liczę na to, że do końca października, ta ustawa będzie przeprocedowana. To leży w rękach Prawa i Sprawiedliwości, ale jest taka obietnica” – mówił poseł Sachajko.

Sądownictwo bliżej obywateli

“To narzędzie dobrze sprawdza się w krajach anglosaskich, bo przyspiesza wydawanie wyroków i przybliża sądy obywatelom. Tak jak naród może sobie wybrać prezydenta, posłów i samorządowców, tak sądownictwo jest bardzo daleko od obywateli i tą ustawą przybliżamy obywateli do sądownictwa. Wróci zaufanie, bo sędzia pokoju będzie wybierany w wyborach powszechnych. Jeden sędzia będzie przypadał na 10 000 mieszkańców, posiadająca wykształcenie prawnicze” – wskazywał gość MN.

Solidarna Polska hamulcowym

“Trzeba powiedzieć, że do tej pory hamulcowym było Ministerstwo Sprawiedliwości, które zachowuje się irracjonalnie. Reforma sądownictwa totalnie się nie sprawdziła. Wymiana jednych na drugich nic nie daje. Trzeba odpolitycznić i oddać obywatelskiej kontroli sądownictwo. To właśnie proponujemy. Jeżeli Solidarna Polska nadal będzie chciała to blokować, to ustawę poprą politycy Koalicji Polskiej. Jeżeli Solidarna Polska nadal będzie to blokowała to po prostu się ośmieszy” – podkreślał polityk Kukiz’15 – Demokracji Bezpośredniej.

Skuteczność w polityce

“Do polityki idzie się po to, żeby być skutecznym, żeby wdrażać w życie to, co obiecało się w trakcie kampanii wyborczej” – dodawał Sachajko.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY