Polska i inne państwa w UE proponują nowe sankcje wobec Rosji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Polska i cztery inne państwa UE zaproponowały Komisji Europejskiej (KE) nałożenie nowych sankcji na Rosję.

Polska i cztery inne państwa UE zaproponowały Komisji Europejskiej (KE) nałożenie nowych sankcji na Rosję za jej ostatnie masowe ataki na cele cywilne na Ukrainie – poinformowało PAP źródło unijne.

W swojej propozycji do KE Polska wraz z Litwą, Łotwą, Estonią i Irlandią twierdzą, że ostatnie ataki rakietowe Rosji na obszary cywilne i infrastrukturę krytyczną na Ukrainie wymagały ostrzejszych restrykcji wobec Moskwy.

Cztery kraje zaapelowały też o podobne sankcje wobec Białorusi, która pomaga Rosji w rozpoczętej w lutym wojnie z Ukrainą.

Dotychczasowe sankcje

UE nałożyła na Rosję liczne sankcje gospodarcze i finansowe w odpowiedzi na jej inwazję na Ukrainę z 24 lutego. Zdaniem niektórych obserwatorów restrykcje te są niewystarczające, by zaszkodzić Moskwie i powinny zostać zaostrzone. Inni uważają, że sankcje bardziej szkodzą reszcie Europy, aniżeli Rosji.

Dotychczas w Unii Europejskiej zamrożono pod sankcjami rosyjskie aktywa o wartości 17,4 mld euro w związku z wojną, co jest znaczącą kwotą. Siedem krajów członkowskich odpowiada za 90% konfiskat.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The first news, RMX News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY