Nielegalna migracja wzdłuż szlaku bałkańskiego wzrosła od stycznia o 170%

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Wikimedia Commons

Liczba migrantów, którzy nielegalnie dostali się do krajów UE tzw. szlakiem bałkańskim od stycznia do września wzrosła o 170 proc. rok do roku.
  • To największy wzrost wśród głównych szlaków migracyjnych do UE, jeśli chodzi o wspomniany okres.
  • W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku na zewnętrznej granicy UE zatrzymano 228 tys. migrantów bez zezwolenia, najwięcej od 2016 roku.
  • Liczba migrantów, którzy wjechali do UE nielegalnie, wzrosła o 70 proc. rok do roku od stycznia do końca września.
  • Zobacz też: Co dalej ze Starlinkami dla Ukrainy? Musk chce pieniędzy. “Podążamy za jego poleceniem”

Frontex podał:

Szlak Bałkanów Zachodnich nadal jest najbardziej aktywną trasą migracyjną do UE – we wrześniu wykryto 19 160 osób, czyli dwa razy więcej niż rok temu.

Liczba migrantów, którzy nielegalnie dostali się do krajów Unii Europejskiej tzw. szlakiem bałkańskim od stycznia do września wzrosła o 170 proc. rok do roku – ujawniła w czwartek unijna agencja graniczna Frontex. To największy wzrost wśród głównych szlaków migracyjnych do UE, jeśli chodzi o wspomniany okres.

W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku na zewnętrznej granicy UE zatrzymano 228 tys. migrantów bez zezwolenia, najwięcej od 2016 roku. Liczba migrantów, którzy wjechali do UE nielegalnie, wzrosła o 70 proc. rok do roku od stycznia do końca września. Największy wzrost wykazuje szlak bałkański, a następnie kraje wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego, gdzie liczby wzrosły o 118 procent.

Ruchliwy szlak

Szlak przez Bałkany Zachodnie stał się najbardziej ruchliwym szlakiem ze 106 tys. migrantów zatrzymanych w pierwszych trzech kwartałach; środkowy szlak śródziemnomorski podążył za nim z 65 600 zatrzymanymi migrantami, co stanowi wzrost o 42 procent w skali roku. W przypadku szlaku bałkańskiego wysokie liczby można jednak tłumaczyć także powtarzającymi się próbami przekroczenia granicy – pisze Frontex w raporcie.

Szlak Bałkanów Zachodnich pozostaje najbardziej aktywną trasą migracyjną do UE z 19 160 wykryciami we wrześniu, czyli dwukrotnie więcej niż rok temu.

W sumie we wrześniu na zewnętrznej granicy UE zatrzymano około 33 400 migrantów bez odpowiednich zezwoleń.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Zpravy Tiscali

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY