Szwecja odmawia przekazania Rosji wyników śledztwa ws. Nord Stream

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Były doradca Pentagonu powiedział, że najbardziej prawdopodobnymi winowajcami stojącymi za wybuchami rurociągu Nord Stream są USA i Wielka Brytania.
  • Szwecja przeprowadziła śledztwo w sprawie wybuchu rurociągu Nord Stream.
  • Odmawia udostępnienia Rosji wstępnych wyników, twierdząc, że informacje te są “poufne”.
  • W wyniku śledztwa stwierdzono, że wybuchy były aktem sabotażu.
  • Zobacz też: Wyciek z rurociągu “Przyjaźń”. PERN podaję nowe fakty

Szwecja odmawia udostępnienia Rosji wstępnych wyników oficjalnego śledztwa w sprawie eksplozji rurociągu Nord Stream, twierdząc, że informacje te są “poufne”. Premier Magdalena Andersson powiedziała, że wynik śledztwa w sprawie tego, co poważnie uszkodziło gazociągi Nord Stream 1 i 2 pod koniec września, nie zostanie ujawniony Moskwie.

W Szwecji nasze wstępne dochodzenia są poufne i to oczywiście dotyczy także tego przypadku.

W wyniku śledztwa stwierdzono, że wybuchy były aktem sabotażu, choć sprawca nie został wskazany. Powiedziano, że Rosja ma prawo do przeprowadzenia własnego śledztwa w sprawie incydentu, dodając, że Szwecja usunęła blokady z tego obszaru.

Szwedzka strefa ekonomiczna nie jest terytorium, którym Szwecja rozporządza.

Prezydent Putin, który oskarżył Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię o dokonanie “aktu międzynarodowego terroryzmu” w celu wycelowania w rurociągi, zareagował na odmowę Szwecji dostępu do śledztwa:

Wszyscy dobrze wiemy, kto jest ostatecznym beneficjentem tej zbrodni.

USA i Wielka Brytania?

Były doradca Pentagonu Douglas Macgregor powiedział, że najbardziej prawdopodobnymi winowajcami stojącymi za wybuchami rurociągu Nord Stream są Stany Zjednoczone i Wielka Brytania. Zarówno Biden, jak i podsekretarz stanu ds. politycznych Victoria Nuland zapewniali, że Nord Stream 2 nie będzie mógł działać, jeśli Rosja zaatakuje Ukrainę.

Po ataku sekretarz stanu USA Antony Blinken z zadowoleniem przyjął rozwój wydarzeń jako “ogromną szansę” dla Europy, “aby raz na zawsze usunąć zależność od rosyjskiej energii.”

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Summit News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY