Rodzice pozywają Amazon za sprzedawanie nastolatkom “zestawów samobójczych”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Azotyn sodu sprzedawany przez Amazon miał tak wysoką czystość, że zespół prawny utrzymuje, że jedna łyżeczka wystarczy, aby spowodować śmierć.
  • Internetowy gigant detaliczny Amazon został oskarżony o sprzedaż “zestawów samobójczych” nastolatkom.
  • Według pozwu, gdy użytkownicy udawali się na zakup azotynu sodu, Amazon zalecał im zakup wagi do mierzenia dawki, leku przeciwwymiotnego oraz podręcznika na temat “wspomaganego samobójstwa”.
  • Azotyn sodu to środek konserwujący żywność.
  • Zobacz też: Lotnisko Chopina. Utrudnienia dla podróżujących

Pozew został wniesiony przez rodziny dwóch nastolatków, 16-letniej Kristine Jónsson z Ohio i 17-letniego Ethana McCarthy z Zachodniej Wirginii, którzy użyli tych przedmiotów do odebrania sobie życia.

Według pozwu, gdy użytkownicy udawali się na zakup azotynu sodu, środka konserwującego żywność, który w dużych dawkach może zakończyć czyjeś życie, Amazon zalecał im zakup wagi do mierzenia dawki, leku przeciwwymiotnego oraz podręcznika na temat “wspomaganego samobójstwa” (czyt. morderstwa).

Rzadki wyjątek istnieje w jedenastu stanach, w których lekarzom wolno, w niezwykle wąskich, uregulowanych prawnie okolicznościach medycznych, ostrożnie ułatwić śmierć pacjenta o udowodnionej śmiertelnej chorobie. W przeciwieństwie do tego, co Amazon i Loudwolf mogą myśleć, nie ma wyjątku, który pozwala na samobójstwo wspomagane przez korporacje.

Prawnicy reprezentujący rodziny mówią, że jest to sprawa dotycząca “najpotężniejszej, najbogatszej i najbardziej zaufanej korporacji w Ameryce świadomie pomagającej w śmierci zdrowych dzieci poprzez sprzedawanie im zestawów samobójczych”.

Pozew głosi:

Zestawy te składają się z azotynu sodu – rozpuszczalnego roztworu, który po zmieszaniu z wodą i wypiciu może pozbawić osobę przytomności w ciągu dwudziestu minut. Wraz z azotynem sodu, Amazon zaleca klientom również zakup małej wagi do odmierzania odpowiedniej dawki, Tagamet, aby zapobiec wymiotowaniu płynem, oraz “Amazon edition of the Peaceful Pill Handbook”, który zawiera rozdział z instrukcją, jak podawać te składniki razem, aby umrzeć.

Pozew kontynuuje:

Nawet po tym jak rodzice ostrzegli Amazon, że azotyn sodu nie ma zastosowania w gospodarstwie domowym, Amazon nadal go sprzedawał, za mniej niż dwadzieścia dolarów i z dwudniową dostawą.

Zastosowanie

To ma różnić czysty azotyn sodu od liny, czy noża, które mają różne zastosowania w gospodarstwie domowym, a którymi także można się zamordować. Azotyn sodu sprzedawany przez Amazon miał tak wysoką czystość, że zespół prawny utrzymuje, że jedna łyżeczka wystarczy, aby spowodować śmierć.

Rzecznik Amazon powiedział w oświadczeniu:

Azotyn sodu jest legalnym i szeroko dostępnym produktem oferowanym przez sprzedawców detalicznych do konserwowania żywności, takiej jak mięsa i ryby, oraz do stosowania w laboratoriach jako odczynnik. Azotyn sodu nie jest przeznaczony do spożycia i niestety, jak wiele produktów, może być niewłaściwie wykorzystany.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Gateway Pundit

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY