Polska zakończyła negocjacje ws. koreańskiej artylerii rakietowej

foto
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
K239 Chunmoo

K239 Chunmoo / Fot. Twitter

Polska kupi od Korei Południowej blisko 300 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych K239 Chunmoo - poinformował minister obrony narodowej.

Polska kupi od Korei Południowej blisko 300 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych K239 Chunmoo – poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. W opublikowanej w czwartek rozmowie z portalem informacyjnym i.pl Mariusz Błaszczak powiedział, że resort obrony zakończył negocjacje w sprawie systemu broni z Koreańczykami z Południa.

Według Błaszczaka, koreańskie wyrzutnie mają podobne możliwości jak amerykańskie HIMARS, na które Polska podpisała umowę, i mogą trafiać w cele oddalone o 300 kilometrów. Wkrótce ma zostać podpisana umowa ramowa – dodał Błaszczak.

Homary i HIMARS

Polska w 2019 roku zamówiła w Stanach Zjednoczonych 20 wyrzutni HIMARS, a niedawno wysłała zapytanie ofertowe na kolejne 500 wyrzutni. Zakup K239 Chunmoo będzie realizowany równolegle do pozyskania systemu artylerii rakietowej HIMARS w USA.

Wyrzutnie mają zostać dostarczone do Wojska Polskiego w roku 2023, a pierwszy dywizjon ma osiągnąć gotowość operacyjną w tym samym roku. Do Wojska Polskiego trafić ma niemal 300 wyrzutni, a polski przemysł ma zyskać “know-how do produkcji pocisków”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Defence24, The first news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY