Cyberbezpieczeństwo. Polski rząd inwestuje w rozwój wirtualnego bezpieczeństwa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński / Fot. PAP/Piotr Nowak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Janusz Cieszyński, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa poinformował, że w tym roku polskie władze przeznaczyły na bezpieczeństwo 170 mln złotych. Polityk otworzył w Warszawie konferencję "Cyber twenty four Day".
  • Pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński wziął udział w konferencji “Cyber twenty four Day”.
  • Podczas wystąpienia wskazał, że polskie władze przeznaczają sporą sumę pieniędzy na rozwój bezpieczeństwa w sieci.
  • Pochwalił się kilkoma programami wsparcia dla podmiotów leczniczych, które były warte około 500 mln złotych.
  • Na terenie Polski powstało również pierwsze ukraińskie data center.
  • Na budowę infrastruktury cyber w Polsce w ciągu 10 lat trafi 8-9 mld złotych.
  • Zobacz także: Biden grozi Arabii Saudyjskiej. “Poniesiecie konsekwencje za redukcję wydobycia ropy”

W swoim wystąpieniu pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński wyjaśniał, że zasilony został między innymi fundusz, dzięki któremu można odpowiednio wynagradzać ekspertów, a także rozwijano system cyberbezpieczeństwa w wielu wymiarach.

Udało nam się uruchomić program wsparcia podmiotów leczniczych, który był wart pół miliarda złotych. Podmioty lecznicze – obok energetyki i infrastruktury krytycznej – są najważniejszym elementem, na ochronie którego musimy się skupić. Byliśmy w stanie realizować ambitne projekty we współpracy z Ukrainą. Na terenie Polski powstało pierwsze ukraińskie data center poza granicami tego kraju

– poinformował pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński.

Polityk zapewnił też, że to nie koniec inwestycji. Na budowę infrastruktury cyber w Polsce w ciągu 10 lat trafi 8-9 mld złotych. Jak dodał, przewiduje to kolejna wersja ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa, która wkrótce może trafić pod obrady Komitetu Stałego KPRM.

Do uczestników konferencji list skierował także minister obrony narodowej i wicepremier Mariusz Błaszczak. Napisał, że obecna sytuacja na świecie zobowiązuje do pełnego zaangażowania w rozwój systemów cyberbezpieczeństwa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY