Ławrow gani za straszenie wojną jądrową. “Wzywam do odpowiedzialności również naszych analityków”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Siergiej Ławrow

Siergiej Ławrow / fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV / POOL Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow jest wyraźnie niezadowolony i zaniepokojony ostatnimi wypowiedziami na temat wojny jądrowej. Skrytykował on zarówno zachodnich jak i rodzimych analityków i politologów. Wezwał wszystkich do wzięcia odpowiedzialności za swój przekaz.
  • W ostatnim czasie, po ukraińskim ataku na most krymski oraz rosyjskim nalocie rakietowym na Ukrainę narosła fala analiz dotyczących ew. wojny jądrowej.
  • Kremlowski propagandysta Władimir Sołowiow namawiał Władimira Putina na skorzystanie z broni jądrowej.
  • Stwierdził, że atak na most krymski wyczerpuje znamiona opisane w doktrynie nuklearnej z czerwca 2020 r.
  • Tymi oraz innymi słowami zachodnich analityków zaniepokojony jest minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.
  • Wezwał on rosyjskich i zachodnich ekspertów, aby ci nie straszyli wojną z użyciem broni atomowej.
  • Zobacz także: Kubala: Rosja chce zastraszyć Ukraińców [NASZ WYWIAD]

Jeszcze nie tak dawno jeden z głównych twarzy kremlowskiej propagandy Władimir Sołowiow namawiał do uderzenia głowicami atomowymi za atak Ukraińców na most krymski, gdzie zniszczeniu uległa jedna nitek dróg. Rosjanin powoływał się na dekret Władimira Putina z czerwca 2020 r. mówiący o państwowej polityce odstraszania nuklearnego.

Wybuch mostu krymskiego stwarza uzasadniony pretekst do użycia broni jądrowej przeciwko reżimowi kijowskiemu. W „podstawach państwowej polityki odstraszania nuklearnego”, zatwierdzonych przez prezydenta Putina w czerwcu 2020 r., jednym z warunków zastosowania jest wpływ wroga na krytyczne państwowe lub wojskowe obiekty Federacji Rosyjskiej

– stwierdził naczelny kremlowski propagandysta Władimir Sołowiow.

Czytaj więcej: Protesty przeciw pochówkowi Urbana na Powązkach. “To jest kanalia”. [TRANSMISJA]

Ławrow krytykuje rodzimych propagandystów

Z wypowiedzią Sołowiowa oraz z twierdzeniami zachodnich politologów i analityków nie zgadza się minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. Zaapelował do wszystkich, aby nie spekulować na temat wojny jądrowej i nie stawiać Rosji pod tym względem zarzutów.

Mam nadzieję, że ci, którzy spekulują na temat wojny nuklearnej i stawiają zarzuty Rosji o prowokacje związane z bronią masowego rażenia, zrozumieją swoją odpowiedzialność

– wyraźnie podkreślił szef rosyjskiej dyplomacji.

Dodał również, że prezydent Władimir Putin miał wielokrotnie zaznaczać, że rosyjska strategia nuklearna dotyczy wyłącznie środków odwetowych. Dotyczy to szczególnie zapobiegnięcie zniszczeniu państwa, a także innych ataków zagrażających egzystencji Rosji.

Prezydent Władimir Putin wielokrotnie powtarzał, że nasza doktryna nuklearna przewiduje jedynie środki odwetowe mające na celu zapobieżenie zniszczeniu Rosji poprzez bezpośrednie ataki nuklearne lub ataki z użyciem innych rodzajów broni, które zagrażają istnieniu państwa rosyjskiego

– wyjaśnił Siergiej Ławrow.

Co ciekawe Ławrow zganił nie tylko Amerykanów i państwa sojusznicze sojuszników, ale wezwał do odpowiedzialności za słowo również krajowych analityków i politologów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY