Właściciel Facebooka zapowiada mocne cięcia. Powodem coraz gorsze wyniki finansowe

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg / Fot. Flickr

Jako, że zmniejszyła się liczba użytkowników, spadło zainteresowanie reklamodawców, a to przecież na reklamach Facebook zarabia.
  • Szef firmy, Mark Zuckerberg ogłosił pierwsze poważne cięcia budżetowe w prawie 20-letniej historii firmy (która została założona jako Facebook w 2004 roku).
  • Zuckerberg ogłosił również zamrożenie zatrudnienia i spodziewane zwolnienia, które prawdopodobnie pozostawią firmę z mniejszą liczbą pracowników w 2023 roku niż obecnie.
  • W ciągu ostatniego roku Meta Platforms, utraciła 60% wartości.
  • Zobacz też: Zatrzymany ruch pociągów na północy Niemiec. Deutsche Bahn: Doszło do sabotażu

Bum na Facebooka już dawno minął. Platforma straciła wielu młodych użytkowników, którzy zamknęli swoje profile. Przyczynami mogą być dziwne zasady cenzury treści oraz większa konkurencja wśród mediów społecznościowych. Przykładowo TikTok odciągnął młodych ludzi od Facebooka i Instagrama.

Po raz pierwszy od 18 lat, Meta Platforms Inc przedstawiła plany zamrożenia zatrudnienia, cięcia kosztów i restrukturyzacji swoich zespołów. Ogłoszenie zostało złożone przez Marka Zuckerberga podczas cotygodniowej sesji Q&A z pracownikami. Dodał, że firma będzie szeroko redukować budżet i zatrudnienie. Zmiana priorytetów giganta mediów społecznościowych oznacza również, że w 2023 roku firma będzie mniejsza.

Meta na mecie?

W ciągu ostatniego roku Meta Platforms, utraciła 60% wartości, cena akcji Meta jest najniższa od 2019 r. Zmiana ochrony prywatności klientów spółki Apple zaowocowała znaczną obniżką dochodów z reklam na Facebooku.

Jako, że zmniejszyła się liczba użytkowników, spadło zainteresowanie reklamodawców, a to przecież na reklamach Facebook zarabia. Rezultatem jest zamykanie biur, choć jedną z przyczyn jest także praca zdalna, z domu. New York Post poinformował, że dochodzi do zwolnień grupowych i tyczyć się to może nawet 15% personelu Meta.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W gospodarce, Tell me best, The drum

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY