Dziennikarz TVN24 zakłócał patriotyczną manifestację. Teraz atakuje organizatorów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Siedziba TVN

Siedziba TVN / Fot. Wikimedia Commons

Reporter "Czarno na białym" TVN24 Artur Warcholiński został wykluczony, na podstawie przepisów prawa o zgromadzeniach, ze zgromadzenia cyklicznego odbywającego się co piątek w Warszawie. Teraz stacja, jak również część polityków, atakuje przewodniczącego zgromadzenia - Roberta Bąkiewicza - przemilczając podstawy wykluczenia.

TVN24 opublikował nagranie, na którym widać moment wykluczenia pracownika stacji z manifestacji organizowanej przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Z samego nagrania nie wynika, co doprowadziło do takiej decyzji, bo materiał rozpoczyna się już w momencie, gdy pada prośba, aby Warcholiński opuścił manifestację.

Zgodnie z przepisami prawa o zgromadzeniach, jeżeli osoba wykluczona przez organizatora ze zgromadzenia nie stosuje się do tej dyspozycji, zgłasza on to policji lub straży miejskiej, która usuwa osobę z manifestacji. Tak też się stało. Jak napisał Robert Bąkiewicz, kilkukrotnie prosił Warcholińskiego, aby nie zakłócał zgromadzenia, ale ten to ignorował. Na nagraniu opublikowanym przez TVN24 widzimy dopiero moment już po tej sytuacji.

Szerzej o samej cyklicznej manifestacji organizowanej przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości pisaliśmy kilka dni temu.

Marsz Niepodległości w tym roku będzie zgromadzeniem cyklicznym, ponieważ… robimy go co tydzień w piątek – napisał Bąkiewicz.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY