“Trenuj z Wojskiem”. Żołnierze zapraszają do wspólnych ćwiczeń.

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Flickr

Ministerstwo obrony narodowej zachęca Polaków do wzięcia udziału w ogólnopolskiej kampanii "Trenuj z Wojskiem". Jest to również krok, aby wstąpić do Wojska Polskiego.
  • W najbliższą sobotę w jednostkach w Sieradzu, Poznaniu, Wrocławiu i Zamościu odbędą się wspólne ćwiczenia z żołnierzami.
  • Każdy chętny cywil będzie mógł wykorzystać chwilę na szybkie przeszkolenie z obsługi broni, czy udzielania pierwszej pomocy.
  • Ministerstwo obrony zagwarantuje osiem godzin wspólnych zajęć wraz z wyżywieniem.
  • Kampania “Trenuj z Wojskiem” potrwa do 26 listopada, a resort obrony będzie informował o kolejnych jednostkach, gdzie będą odbywały się ćwiczenia.
  • Zobacz także: Konfederacja proponuje poprawkę do Kodeksu Karnego: “Mój Dom – Moja Twierdza”

W sobotę w jednostkach w Sieradzu, Poznaniu, Wrocławiu i Zamościu odbędą się dla chętnych szkolenia m.in. z zakresu posługiwania się bronią oraz udzielania pierwszej pomocy. Przewidziano także zajęcia poświęcone survivalowi.

Minister obrony narodowej i wicepremier Mariusz Błaszczak, zaznaczył, że kampania ma także zachęcić Polaków do wstępowania w szeregi Wojska Polskiego.

Gwarantujemy osiem godzin zajęć oraz wyżywienie. Gwarantujemy również to, że wszyscy chętni, którzy zdecydują się, aby po takim szkoleniu przystąpić do Wojska Polskiego, będą mogli to uczynić. Proponujemy różne formy służby. Oczywiście ta najważniejsza to zawodowa służba wojskowa, terytorialna służba wojskowa, ale także rezerwa aktywna. Wszystko zależy od tego, ile czasu możemy poświęcić na służbę w Wojsku Polskim. W przypadku Wojsk Obrony Terytorialnej zajęcia są przez jeden weekend w miesiącu, a w przypadku rezerwy aktywnej to jeden weekend w kwartale 

– powiedział minister obrony Mariusz Błaszczak.

Szkolenia w ramach kampanii “Trenuj z Wojskiem” będą odbywały się w kolejnych jednostkach w każdą sobotę do 26 listopada.

Zajęcia będą prowadzone przez instruktorów wojskowych. Są kierowane do osób między 18 a 65 rokiem życia. Wcześniej należy zgłosić chęć udziału w szkoleniu. Kontakty do poszczególnych jednostek znajdują się m.in. na stronie internetowej ministerstwa obrony narodowej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY