Podsekretarz generalna ONZ ds. globalnej komunikacji: Influencerzy byli naprawdę chętni do pomocy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
TikTok w telefonie komórkowym

TikTok w telefonie komórkowym / Fot. Pixabay

Nauka należy do nas - powiedziała podsekretarz generalna ONZ ds. globalnej komunikacji, Melissa Fleming.
  • Oznajmiła, że ONZ nawiązało współpracę z firmami z branży Big Tech, w tym Google i TikTok, aby kontrolować narrację wokół “COVID” i “zmian klimatycznych”.
  • Rozmieszczono tzw. influencerów, którzy wzbudzili w społeczeństwie większe zaufanie niż “Organizacja Narodów Zjednoczonych mówiąca coś ludziom z siedziby w Nowym Jorku”.
  • Dyrektor zarządzający Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) orzekł, iż telewizja CNN “próbuje nadać sens światu”.
  • Zobacz też: Polsko-szwedzki kabel uszkodzony? Mógł paść ofiarą wybuchów gazociągu Nord Stream

Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) odbyło spotkania Sustainable Development Impact Meetings, gdzie grupy przeprowadziły panel “Zwalczanie dezinformacji”, z uczestnikami, w tym ONZ, Brown University, a nawet CNN. Dyskusja dotyczyła tego, “jak najlepiej kontrolować narrację w kwestiach takich jak zmiany klimatyczne i COVID-19”.

Podsekretarz generalna ONZ ds. globalnej komunikacji, Melissa Fleming, oznajmiła, że ONZ nawiązało współpracę z firmami z branży Big Tech, w tym Google i TikTok, aby kontrolować narrację wokół “COVID” i “zmian klimatycznych”.

Nauka należy do nas, i uważamy, że świat powinien ją znać, a same platformy również.

ONZ współpracowała z Google, aby wpłynąć na wyniki wyszukiwania dotyczące “zmian klimatu”, aby narracje z “autorytatywnych” źródeł pojawiały się na górze owych wyników.

Współpracowaliśmy z Google. Na przykład, jeśli wygooglujesz ‘zmiany klimatyczne’, to na górze wyszukiwania pojawią się wszelkiego rodzaju zasoby ONZ. Zaczęliśmy to partnerstwo, kiedy byliśmy zszokowani widząc, że kiedy googlowaliśmy ‘zmiany klimatyczne’, dostawaliśmy niesamowicie zniekształcone informacje na samej górze.

ONZ współpracowała także z TikTok w projekcie nazwanym “Team Halo”, aby kontrolować narracje wokół “COVID-19”.

Szkoliliśmy naukowców na całym świecie i niektórych lekarzy na TikTok. TikTok pracował z nami.

Wywieranie wpływu na społeczeństwo

Fleming dodała, że inną według niej kluczową strategią było rozmieszczenie tzw. influencerów, czyli ludzi wywierających wpływ na społeczeństwo.

Influencerzy, którzy byli naprawdę chętni do pomocy, którzy mają mnóstwo obserwujących, byli o wiele bardziej zaufani niż Organizacja Narodów Zjednoczonych mówiąca coś ludziom z siedziby w Nowym Jorku.

Panel “Tackling Disinformation” był moderowany przez Adriana Moncka, dyrektora zarządzającego WEF. Monck powiedział, że telewizja CNN była częścią strategii “posiadania narracji”.

CNN jest zarówno organizacją, która próbuje nadać sens światu i próbuje ustalić fakty; jest również częścią politycznej wojny o to, kto jest właścicielem narracji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Reclaim the net

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY