Brytyjski koroner wymienił algorytm Instagrama jako przyczynę śmierci 14-latki

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Wewnętrzne dokumenty Facebooka pokazują, że firma wie, że platforma Instagram jest toksyczna dla nastoletnich dziewczyn - pisze Breitbart News.
  • W 2017 roku 14-latka z Wielkiej Brytanii zamordowała się.
  • Wcześniej obejrzała na Instagramie tysiące postów promujących samookaleczenia.
  • Koroner opisał śmierć nastolatki jako “akt samookaleczenia podczas cierpienia z powodu depresji i negatywnych skutków treści online.”
  • Zobacz też: Mularczyk przekazał raport o stratach wojennych greckiemu MSZ

Brytyjski koroner wymienił ostatnio algorytm Instagrama jako przyczynę śmierci 14-letniej dziewczyny, która zamordowała samą siebie w 2017 roku po obejrzeniu tysięcy postów na platformie promujących samookaleczenia. Koroner opisał śmierć nastolatki jako “akt samookaleczenia podczas cierpienia z powodu depresji i negatywnych skutków treści online.”

Bloomberg donosi, że podczas rozprawy sądowej w Londynie w zeszłym tygodniu, koroner o nazwisku Andrew Walker rozpoczął zadanie określenia, w jakim stopniu odpowiedzialne są algorytmy treści mediów społecznościowych za zdrowie psychiczne ich nieletnich użytkowników.

Walker otrzymał zadanie ustalenia pełnych przyczyn śmierci 14-letniej dziewczynki – Molly Russell, która odebrała sobie życie w 2017 roku po obejrzeniu tysięcy postów na platformach takich jak należący do Facebooka Instagram i Pinterest promujących samookaleczenia. W pewnym momencie podczas dochodzenia Walker opisał treści, które Russell polubiła lub zapisała jako tak niepokojące, że uznał je za “prawie niemożliwe do oglądania.”

Samookaleczenia i myśli samobójcze

Według Walkera, obrazy, klipy wideo i teksty “romantyzowały akty samookaleczenia” i “starały się izolować i zniechęcać do dyskusji z tymi, którzy mogliby być w stanie pomóc”.

Oliver Sanders, prawnik rodziny Molly Russell, zażądał, aby Walker “wysłał instrukcje, jak zapobiec ponownemu wystąpieniu takiej sytuacji do Pinterest, Meta, rządu brytyjskiego i regulatora komunikacji.” Breitbart News pisze:

Wewnętrzne dokumenty Facebooka pokazują, że firma wie, że platforma Instagram jest toksyczna dla nastoletnich dziewczyn.

Jak donosi Wall Street Journal:

Trzydzieści dwa procent nastoletnich dziewcząt powiedziało, że kiedy czuły się źle odnośnie swoich ciał, Instagram sprawił, że poczuły się gorzej.

Jedna prezentacja pokazała, że wśród nastolatków, którzy zgłosili myśli samobójcze, 13% brytyjskich użytkowników i 6% amerykańskich użytkowników prześledziło chęć zamordowania siebie na Instagramie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Breitbart News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY