Ten kraj poparł aneksję ukraińskich ziem do Rosji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Korea Północna

Korea Północna / fot. pixabay.com

Korea Północna powtarza twierdzenia Putina, że USA dążą do "jednobiegunowej" dominacji poprzez przedłużanie wojny na Ukrainie.

Korea Północna poparła we wtorek próby nielegalnego zagarnięcia ukraińskich ziem poprzez aneksję czterech regionów. W oświadczeniu wydanym przez północnokoreańskie MSZ dyrektor generalny departamentu organizacji międzynarodowych Jo Chol Su stwierdził, że referenda przeprowadzone w zeszłym tygodniu na Ukrainie oznaczały “wolę” narodu i były “zgodne z Kartą Narodów Zjednoczonych”.

USA ingeruje w wewnętrzne sprawy niezależnych krajów i narusza ich prawa poprzez nadużywanie [Rady Bezpieczeństwa ONZ] UNSC. To jest ta sama stara sztuczka USA, a świat był świadkiem wielu podobnych nielegalnych działań.

Komentarze urzędnika były echem twierdzeń Putina po tym, jak sondaże pokazały, iż Ukraińcy w obwodach donieckim, ługańskim, zaporoskim i chersońskim “w przeważającej większości” rzekomo poparli secesję od Ukrainy.

Rakieta

Komentarze północnokoreańskiego ministerstwa zbiegły się z decyzją Pjongjangu o wystrzeleniu niezapowiedzianej rakiety balistycznej nad Japonią – która dołączyła do USA i sojuszników z NATO w potępieniu nielegalnej inwazji Moskwy na Ukrainę.

Pocisk wystrzelony przez Koreę Północną o zasięgu ponad 2800 mil – został natychmiast potępiony przez Biały Dom, który oskarżył Pjongjang o rażące naruszenie usankcjonowanych przez Radę Bezpieczeństwa ONZ międzynarodowych norm bezpieczeństwa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Magna Polonia, Fox news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY