UE nakłada 8 pakiet sankcji na Rosję. “Nigdy nie uznamy fałszywych referendów”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Przewodnicząca KE ogłasza znaczną redukcję metanu na świecie

Przewodnicząca KE, Ursula von der Leyen / Fot. PAP/EPA/Robert Perry. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała o ósmym pakiecie sankcji na Rosję. Jest to odpowiedź na aneksję czterech regionów Ukrainy.
  • Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała o ósmym pakiecie sankcji nałożonych na Rosję.
  • Zaznaczyła, że Unia Europejska nigdy nie uzna fałszywych referendów oraz aneksji części Ukrainy.
  • W założeniu sankcje mają wprowadzić kolejne ograniczenia w handlu z Rosją, a także działalność rosyjskich oligarchów powiązanych z Władimirem Putinem.
  • Zobacz także: Sasin uspokaja ws. węgla. “Do Polski trafi prawie 11 mln ton”

Z zadowoleniem przyjmuję porozumienie państw członkowskich w sprawie ósmego pakietu sankcji. Nigdy nie zaakceptujemy fałszywych referendów Putina ani jakiejkolwiek aneksji na Ukrainie

– przekazała szefowa Komisji Europejskiej.

Państwa członkowskie Unii Europejskiej przyjęły we wtorek wieczorem ósmy pakiet sankcji gospodarczych nałożonych na Rosję, która w ostatnim czasie dokonała nielegalnej aneksji czterech regionów Ukrainy.

Działaliśmy szybko i zdecydowanie

– podkreśliła Ursula von der Leyen.

Czytaj więcej: Rząd ostrzega przed oszustwami na dodatek węglowy

Z czym wiążą się sankcje na Rosję?

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przedstawiła 28 września ósmy pakiet sankcji wobec Rosji, ograniczający jeszcze bardziej handel z tym krajem i wprowadzający restrykcje wobec kolejnych osób. Jest to odpowiedź na dalszą eskalację przez Kreml agresji na Ukrainę.

Z przedstawionych przez KE szacunków wynika, że nowe ograniczenia handlowe, które mają objąć dalsze zakazy importu rosyjskich produktów, pozbawią Rosję 7 mld euro dochodów. Oprócz tego, poszerzona ma być lista towarów z zakazem eksportu – znajdą się tam komponenty elektroniczne i substancje chemiczne wykorzystywane przez wojsko i przemysł lotniczy.

Poza tym pakiet sankcji stworzy podstawę prawną dla wprowadzenia limitów cenowych na ropę naftową i zabroni obywatelom UE zasiadania we władzach rosyjskich przedsiębiorstw państwowych. Pakiet zakłada też rozszerzenie listy osób i podmiotów objętych sankcjami prywatnymi.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY