Musk zaskakuje po raz kolejny. Twitter jednak zostanie przejęty przez miliardera

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Musk zaprowadzi rewolucję na Twitterze?

Elon Musk / Fot. Twitter

Elon Musk chce kupić Twittera. Miliarder zdecydował się jednak dokończyć transakcję, ponieważ jego zespół prawniczy przewiduje, iż sąd i tak nakaże mu to zrobić. Szef Tesli i Space X zapowiedział już, że z Twittera chce zrobić aplikację do wszystkiego.
  • Elon Musk dosyć niespodziewanie zapowiedział we wtorek 4 października, że zamierza dopełnić transakcji kupna Twittera.
  • Wcześniej, kilka miesięcy temu próbował uniknąć tego ruchu powołując się na niedokończone sprawy zarządu Twittera z botami.
  • Zdaniem Bloomberga, prawnicy Muska mieli przeanalizować sytuację i uznali, że proces sądowy byłby przegrany dla swojego klienta.
  • Wraz z nim uznali, że lepiej będzie uniknąć procesu i dokończyć kupno Twittera za 44 mld dol.
  • Zobacz także: Musk opublikował ankietę o wojnie na Ukrainie, Zełenski w reakcji opublikował ankietę… o Musku

Zgodnie z kwietniową umową Elon Musk miał kupić Twittera za 44 miliardy dolarów. Wtedy jednak, według biznesmena, spółka nie przedstawiła wyczerpujących informacji na temat tego, jak duża część kont na platformie jest obsługiwana przez boty, więc zrezygnował z zakupu. Twitter pozwał Muska za naruszenie umowy na zakup serwisu społecznościowego i domagał się, aby sąd nakazał miliarderowi dokończenie transakcji za uzgodnioną kwotę 54,20 dol. za akcję, czyli 44 mld dolarów za cały pakiet.

Musk po raz kolejny zmienia zdanie

Pierwsze przesłuchania Elona Muska miały odbyć się 6-7 października. 10 dni później, bo 17 października miał rozpocząć się proces. W poniedziałek 4 października Elon Musk wystosował jednak list do Twittera, w którym deklaruje, że kupi platformę po pierwotnej cenie

– poinformował Bloomberg.

W liście, adwokaci Muska napisali, że miliarder zamierza przystąpić do zamknięcia transakcji przewidzianej  według umowy z 25 kwietnia 2022 o połączeniu, na zasadach i warunkach określonych w niej. Umowa ta wycenia platformę na 44 mld dolarów.

Według informacji Bloomberga taka decyzja wynika z faktu, że zespół prawny Muska przeczuwał, iż sędzia nie będzie mu przychylny, więc zdecydowano się porzucić proces sądowy i przejść od razu do ugody z zarządem Twittera.

Czytaj więcej: Kampania ministerstwa rolnictwa. “Nie marnuj żywności – szkoda planety”

Aplikacja do wszystkiego?

Po tej informacji akcje Twittera na giełdzie w Nowym Jorku momentalnie wzrosły o ponad 20 proc. do poziomu 52 dolarów, ale obrót nimi został wstrzymany. 

Elon Musk zapowiedział, że zakup ma przyspieszyć produkcję nowej aplikacji, która będzie spełniała wszystkie zapotrzebowania.

Twittera przyspieszy tworzenie X, aplikacji do wszystkiego

– napisał Elon Musk.

Zaznaczył, że taka aplikacja powstanie dzięki temu od 3 do 5 lat szybciej, dodając jednak, że może się mylić.

W zeszłym tygodniu pojawiła się nawet informacja, że Twitter chce zmienić wygląd swojej aplikacji i testuje wprowadzenie pionowego kanał wideo, znanego np. z TikToka. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, next.gazeta.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY