Wiceminister o reparacjach: Prawdopodobnie nasze dzieci nie dożyją zakończenia tej sprawy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Jabłoński

Paweł Jabłoński / Fot. PAP/Marcin Obara Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Prawdopodobnie będzie tak, że ani pan, ani ja, ani prawdopodobnie również nasze dzieci nie dożyją zakończenia tej sprawy - powiedział do Mazurka Jabłoński.
  • Paweł Jabłoński rozmawiał z Robertem Mazurkiem w Radiu RMF FM.
  • Wyznał, że nota dyplomatyczna podpisana przez ministra Raua jest skróconą wersją raportu.
  • Polityk oznajmił, że istnieje prawdopodobieństwo, iż ani on, ani jego dzieci, nie dożyją zakończenia sprawy reparacji.
  • Zobacz też: Winnicki o nocie dyplomatycznej ws. reparacji: Igrzyska dla ludu

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński rozmawiał na temat reparacji wojennych od Niemiec z dziennikarzem Robertem Mazurkiem w Radiu RMF FM. Podpisana przez ministra spraw zagranicznych Zbigniewa Raua nota dyplomatyczna jest tajna, ale Jabłoński wyznał, że jest skróconą wersją raportu Arkadiusza Mularczyka.

Ona zawiera podsumowanie strat wojennych, podsumowanie szacunków, wymienienie tego, za co nigdy Niemcy nie zadośćuczyniły i jest to zaproszenie do rozmów. My bardzo jasno o tym mówimy, że chcemy z Niemcami rozmawiać. Uważamy, że Niemcy są państwem kierującym się zasadą praworządności. Zasada praworządności mówi, że jeśli wyrządziło się komuś szkodę, to należy za nią zapłacić.

“Takie sprawy trwają dekady”

Polityk oznajmił, że istnieje prawdopodobieństwo, iż ani on, ani jego dzieci, nie dożyją zakończenia tej sprawy.

Prawdopodobnie będzie tak, że ani pan, ani ja, ani prawdopodobnie również nasze dzieci nie dożyją zakończenia tej sprawy. Takie sprawy trwają dekady.

Powiedział, że kilka lat temu Niemcy finansowały w Belgii utrzymywanie różnych systemów infrastruktury, np. oświetlenia autostrad w nocy, i miało to związek z reparacjami wojennymi.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rmf24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY