Media: Putin wysłał “pociąg atomowy” i okręt Biełgorod

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Biełgorod

Biełgorod / Fot. Twitter

Rosja może przeprowadzić w październiku ćwiczenie odstraszania strategicznego GROM, więc ten pociąg może być oznaką przygotowań.
  • Pojawiły się doniesienia o zmierzającym w stronę frontu rosyjskim pociągu z bronią jądrową na pokładzie.
  • NATO ze swojej strony wedle pojawiających się informacji ostrzegło swoje państwa członkowskie, że okręt podwodny Biełgorod opuścił bazę poza kołem podbiegunowym.
  • Biełgorod to największy na świecie okręt podwodny, zwodowany dopiero w lipcu tego roku po 30 latach budowy.
  • Zobacz też: Winnicki o nocie dyplomatycznej ws. reparacji: Igrzyska dla ludu

Źródła wywiadowcze NATO mówią o dążeniu prezydenta Rosji Władimira Putina do eskalacji napięcia w związku z ciężkimi porażkami rosyjskiego wojska na Ukrainie. Według doniesień, może on planować podjęcie kilku prób z bronią jądrową. Na Ukrainę wysłano wedle pojawiających się informacji pociąg wojskowy należący do resortu odpowiedzialnego za zarządzanie arsenałem nuklearnym Rosji, a w morze wypłynął okręt podwodny Biełgorod, który ma możliwość przenoszenia niszczycielskich atomowych dronów “Posejdon”.

Na powyższym nagraniu widać wedle pojawiających się informacji rosyjski pociąg zmierzający w stronę frontu, z bronią jądrową na pokładzie. Niezależny analityk Konrad Muzyka napisał, że może to być forma zasygnalizowania Zachodowi, że Moskwa eskaluje konflikt. Ponadto rosyjskie siły RVSN (nuklearne) zwykle intensywnie ćwiczą jesienią.

Rosja może przeprowadzić w październiku ćwiczenie odstraszania strategicznego GROM, więc ten pociąg może być oznaką przygotowań.

Biełgorod

NATO ze swojej strony podobno ostrzegło swoje państwa członkowskie, że okręt podwodny Biełgorod opuścił bazę poza kołem podbiegunowym. Biełgorod to największy na świecie okręt podwodny, zwodowany dopiero w lipcu tego roku po 30 latach budowy. Rosja twierdzi, że jest w stanie przenosić podwodne drony nuklearne “Posejdon”, które, jak twierdzi, mogą wywołać ogromne fale “nuklearnych tsunami” i mogą zalać przybrzeżne miasta, czyniąc je niezamieszkałymi przez dziesięciolecia.

Wywiad NATO uważa, że okręt podwodny pozostaje na wodach arktycznych i może być w drodze na Morze Karskie u wybrzeży rosyjskiego archipelagu Nowa Ziemia, aby przeprowadzić serię tajnych testów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Rmf24, Echo24, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY