Kard. Sarah w Krakowie: Każdy staje przed wyborem: stać mocno przy Chrystusie, czy iść za społeczeństwem zsekularyzowanym

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kardynał Robert Sarah

Kardynał Robert Sarah / Fot. YouTube

Każdy staje przed wyborem: stać mocno przy Chrystusie, żyć Jego Ewangelią, czy iść za społeczeństwem zsekularyzowanym, ateistycznym - powiedział.

W Krakowie odbył się rekolekcje, które prowadził kardynał Robert Sarah. Były organizowane przez Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów, i stanowiły częścią obchodów 25-lecia istnienia salwatoriańskiej placówki. Pochodzący z Gwinei kapłan był prefektem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w latach 2014-2021.

Bóg daje się spotkać temu, kto Go szuka. Ale człowiek postmodernistyczny nie ogranicza się do tego, że nie szuka Boga, ale odrzuca Go. Co więcej, przekreśla Go.

Duchowny zwrócił uwagę na osłabioną wiarę w rzeczywistą obecność Chrystusa wśród nas w Eucharystii.

Każdy staje przed wyborem: stać mocno przy Chrystusie, żyć Jego Ewangelią, czy iść za społeczeństwem zsekularyzowanym, ateistycznym.

“Przestańmy adorować samych siebie”

Odwołał się do słów świętego Jana Pawła II, który powiedział, że stoimy w obliczu wyłaniania się nowej kultury, w dużej mierze tworzonej przez mass-media. Jej cechy charakterystyczne i treści często są sprzeczne z Ewangelią i godnością osoby ludzkiej.

W ten sposób kultura współczesna sprawia wrażenie kultury bez Boga, człowieka nasyconego, który żyje, jakby Bóg nie istniał.

Kardynał Sarah wezwał do pokory, i byśmy nie adorowali siebie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Gość.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY