“Pierwszy transseksualista w amerykańskiej armii” oskarżony o spisek na rzecz Rosji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga USA

Flaga USA / Fot. Pxhere

Major Jamie Lee Henry i jego małżonka dr Annie Gabrielian zostali oskarżeni o próbę przekazania poufnych informacji medycznych Rosji.

Oficer armii Stanów Zjednoczonych Jamie Lee Henry, który załynął jako “pierwszy transseksualista w amerykańskiej armii” i jego małżonka dr Annie Gabrielian zostali oskarżeni o próbę przekazania poufnych informacji medycznych Rosji. Według ośmiostronicowego aktu oskarżenia, Gabrielian i Henry spiskowali w celu wyrządzenia szkody Stanom Zjednoczonym poprzez dostarczenie Rosji poufnych informacji na temat zdrowia Amerykanów związanych z rządem i wojskiem Stanów Zjednoczonych. W szczególności, akt oskarżenia zarzuca, że począwszy od 17 sierpnia 2022 roku, Gabrielian i Henry spiskowali w celu dostarczenia tego typu informacji związanych z pacjentami w Instytucji Medycznej 1 i w Forcie Bragg osobie, o której sądzili, że pracuje dla rządu rosyjskiego.

FBI

W rzeczywistości był to jednak działający pod przykrywką agent FBI. Gabrielian powiedziała, że wcześniej kontaktowała się z ambasadą rosyjską drogą mailową i telefoniczną, oferując Rosji pomoc swoją i męża. Oznajmiła też, że była motywowana patriotyzmem wobec Rosji – i chciała zapewnić Federacji Rosyjskiej wszelką możliwą pomoc, nawet jeśli oznaczałoby to zwolnienie lub pójście do więzienia.

Henry z kolei orzekł:

Sposób, w jaki postrzegam to, co dzieje się teraz na Ukrainie, jest taki, że Stany Zjednoczone wykorzystują Ukraińców jako zastępstwo dla ich własnej nienawiści do Rosji.

Jeśli oskarżeni zostaną skazani, grozi im maksymalny wyrok pięciu lat więzienia federalnego za spisek i maksymalnie 10 lat więzienia federalnego za każdy zarzut ujawnienia wyżej wymienionych informacji. Rzeczywiste wyroki za przestępstwa federalne są zazwyczaj niższe niż maksymalne kary. Sędzia federalnego sądu okręgowego określi każdy wyrok po uwzględnieniu amerykańskich wytycznych dotyczących karania oraz innych czynników ustawowych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Breaking911, Nowiny.press

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY