Ważna decyzja amerykańskiego Kongresu. USA przekażą Polsce blisko 300 mln dolarów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kongres USA

Kongres USA / Fot. Pxhere

Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził przekazanie Polsce 288,6 milionów dolarów w ramach Foreign Military Financing. Informację o tym przekazał amerykańska ambasada w Polsce. Amerykańscy sojusznicy dziękują Polakom za wsparcie Ukrainy i proszą resztę krajów o dalsze wsparcie.
  • Zgodnie z decyzją amerykańskiego Kongresu, Stany Zjednoczone przekażą Polsce 288,6 mln dolarów.
  • To wsparcie finansowe udzielane jest w ramach funduszu Foreign Military Financing.
  • Amerykańska ambasada w Polsce przekazała również podziękowania za wkład naszego państwa w pomoc Ukrainie.
  • Wojciech Sumliński przekazał niepokojącą teorię, dlaczego Amerykanie zdecydowali się wesprzeć finansowo Polskę.
  • Według jego informacji nasz kraj może być przygotowywany do konfliktu z Rosją.
  • Zobacz także: Demencja u Bidena? Szukał na sali zmarłej kongresmenki Jackie Walorski [+WIDEO]

Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził przekazanie Polsce 288,6 milionów dolarów w ramach Foreign Military Financing

– czytamy w oświadczeniu amerykańskiej ambasady w Polsce.

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce przekazała podziękowania za ogromne wsparcie jaki nasz kraj udzielił Ukrainie napadniętej przez rosyjskie wojska. Zdaniem Amerykanów, przyspieszy to uzupełnienie polskiego wyposażenia militarnego.

Cały czas zachęcamy kraje do przekazywania Ukrainie pilnie potrzebnego wsparcia, jak również do rozpoczęcia negocjacji kontraktów z firmami obronnymi, w celu możliwie najszybszego uruchomienia produkcji sprzętu dla Ukrainy

– proszą Amerykanie.

Czytaj więcej: Rząd zapowiada walkę z treściami dla dorosłych. To już drugie takie podejście

Czym jest Foreign Military Financing?

Program Foreign Military Financing zapewnia dotacje i pożyczki, aby pomóc krajom w zakupie broni i sprzętu obronnego produkowanego w Stanach Zjednoczonych. Sekretarz stanu zatwierdza, które państwa wezmą udział w programie, a za jego wykonanie odpowiedzialny jest sekretarz obrony.

Sekretarz stanu Antony Blinken poinformował 8 września o zamiarze przekazania kolejnych 2,2 mld dolarów na długoterminowe inwestycje w obronność Ukrainy i jej 18 sąsiadów w ramach programu Foreign Military Financing. Podczas wizyty w Kijowie Blinken poinformował, że wartość kolejnego pakietu pomocy zbrojeniowej dla Ukrainy wyniesie 675 mln USD.

Polska zagrożona atakiem ze strony Rosji?

Wojciech Sumliński podzielił się ciekawym i zarazem przerażającą uwagą na temat tego, dlaczego USA przekazały Polsce wsparcie finansowe.

Sięgnijcie Państwo pamięcią wstecz – niemal w podobny sposób rozpoczynało się przygotowywanie Ukrainy do konfrontacji z Rosją. Ile mamy więc czasu? Niedużo

– napisał Wojciech Sumliński.

Podzielił się także trzymającą w niepokoju informacją od polskiej Agencji Wywiadu, którą otrzymał w trakcie pisania książki “(Nie)nasza wojna”. Agenci mieli zastanawiać się, kiedy dojdzie do wojny z Rosją lub kiedy Polska zostanie w nią wciągnięta.

Niektórzy powiedzą, że straszę. Otóż nie – rolą dziennikarza jest informować. Już wiosną tego roku – na etapie prac nad książką (Nie)nasza wojna – nasi rozmówcy z Agencji Wywiadu o udziale Polski w wojnie mówili wprost: nie chodzi o to “czy” – a “kiedy”

– dodał dziennnikarz.

W ostatnich dniach pojawiają się w mediach pogłoski sugerujące, że Rosja planuje eskalację konfliktu. Być może dane wywiadowcze to potwierdziły. Na pewno wiedzą więcej, niż zwykli śmiertelnicy

– zauważył z kolei sekretarz Mediów Narodowych Paweł Kubala.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY