Nowy projekt Ministerstwa Sprawiedliwości. Dotyczy tanich mieszkań

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro / Fot. PAP/Albert Zawada. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Jeśli projekt wejdzie w życie, przykładowo burmistrz nie będzie mógł zawrzeć umowy najmu ze społeczną inicjatywą mieszkaniową.
  • Tanie nieruchomości postawione z podatków w ramach społecznych inicjatyw mieszkaniowych nie dla polityków i wysoko postawionych urzędników?
  • Taki projekt został opracowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości.
  • W praktyce ma to oznaczać, że – jeśli projekt wejdzie w życie – tego typu mieszkania nie będą sprzedawane każdemu, ale osobom potrzebującym, ubogim.
  • Zobacz też: Wstępne “wyniki” pseudoreferendów na Ukrainie

Ministerstwo Sprawiedliwości opracowało projekt, który ma stanowić odpowiedź na “patologie” w postaci wynajmowania tanich mieszkań przez polityków i wysoko postawionych urzędników. Jeśli projekt wejdzie w życie, takie osoby nie będą mogły wynajmować i kupować nieruchomości wybudowanych z podatków w ramach społecznych inicjatyw mieszkaniowych.

Uzasadnienie głosi:

Wejście w życie projektu powinno spowodować eliminację zjawisk patologicznych, w tym korupcjogennych, a co za tym idzie zwiększenie dostępności lokali mieszkalnych dla osób rzeczywiście ich potrzebujących.

Co to oznacza w praktyce?

W praktyce oznacza to, że – jeśli projekt wejdzie w życie – tego typu mieszkania nie będą sprzedawane każdemu, ale osobom potrzebującym, ubogim. Wysoko postawiony urzędnik państwowy czy samorządowy, prezydent miasta, burmistrz, wójt, czy członek rady gminy lub miasta nie będzie mógł zawrzeć umowy najmu ze społeczną inicjatywą mieszkaniową.

Wirtualna Polska pisze:

W ustawie o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego zostanie z kolei wprowadzony obowiązek złożenia oświadczenia przez potencjalnego najemcę lokalu o nieposiadaniu tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Wirtualna Polska

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY