Plac Defilad. Ratusz ogłosił przetarg na remont

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Plac Defilad w Warszawie

Plac Defilad w Warszawie / Fot. Wikimedia Commons

W planie miejskich inwestycji jest przebudowa środkowej części placu Defilad. Ma być mniej betonu i asfaltu. Pojawią się drzewa, krzewy i trawniki oraz założenie wodne – tak powstanie tzw. plac Centralny. Ogłoszony został przetarg na wykonawcę robót.
  • We wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił przetarg na remont placu Defilad.
  • Według wstępnych projektów, plac otrzyma dodatkowe miejsce na zieleń i kwiaty.
  • Powstanie również nieregularny układ chodników wzorem dawnych ulic.
  • Oferty w tym przetargu można składać do 2 grudnia.
  • Zobacz także: Budżet na 2023 rok. Znamy szczegóły

O ogłoszonym przetargu i wizji nowej środkowej części placu Defilad, nazywanej roboczo przez ratusz placem Centralnym, poinformował również prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Już dziś ogłaszamy przetarg na wykonawcę robót na placu Centralnym. Stawiamy oczywiście na zieleń – zasadzimy kilka tysięcy metrów kwadratowych trawników, 70 drzew (m.in. jesiony i magnolie), 11 gatunków krzewów i ponad 40 gatunków roślin cebulowych i bylin, będzie też woda

– poinformował prezydent Warszawy.

Według założeń ratusza, w środkowej części placu Defilad, między Muzeum Sztuki Nowoczesnej a PKiN, powstanie kameralny plac.

Projektanci, wyłonieni w międzynarodowym konkursie poprzedzonym konsultacjami, zaprojektowali miejsce, które połączy centralną część placu Defilad z parkiem w rejonie ul. Świętokrzyskiej

– stwierdził Rafał Trzaskowski.

Dodał, że nieregularny układ chodników i zieleni odnowi sieć wzorem dawnych ulic i zarys budynków.

Czytaj więcej: Sławomir Nowak. Warszawski sąd skazał oskarżyciela byłego ministra

Remont placu Defilad

Pozostałości po starych budynkach zostały wyburzone po II wojnie światowej, by zrobić miejsce pod PKiN. Według koncepcji ratusza, obrysy dawnych kamienic zostaną wykonane z wielkoformatowych płyt kamiennych w różnych wybarwieniach.

Dawne dziedzińce zostaną wybrukowane ponownie wykorzystaną kostką granitową z placu Defilad oraz uzupełnione płytami granitowymi z okolic trybuny honorowej. Układ ulic z 1939 r. przypomną w tym miejscu pasy ułożone z kostki granitowej.

Oferty w tym przetargu można składać do 2 grudnia. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze prace rozpoczną się wiosną, a pełna przebudowa zakończy się w I połowie 2024 roku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

zyciestolicy.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY