Dlaczego warto posiadać w domu obrazy z wizerunkiem świętych?

artykuł partnerski
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Święci oraz patroni to niewidzialni opiekunowie, którzy otaczają nas swoją opieką i troską w chwilach kiedy tego potrzebujemy najbardziej. Nic więc dziwnego, że bardzo chętnie otaczamy siebie i swoich najbliższych ich wizerunkami - czując w ten sposób ich cudowną moc i opiekę. Wizerunki świętych i patronów coraz chętniej goszczą w naszych domach - zarówno w postaci obrazów do powieszenia na ścianach, jak i figurek przedstawiających ich zminiaturyzowane podobizny do postawienia w sypialni, czy też na kominku w honorowym miejscu w naszym salonie.

Dlaczego warto otaczać się wizerunkami świętych?

Wizerunki świętych w postaci obrazów oraz figurek to doskonała dekoracja naszego domu, która we wspaniały sposób podkreśla wiarę i przywiązanie do wyznawanych wartości chrześcijańskich. 
Mało tego, jeżeli są one związane z bardzo głęboką wiarą – to nasza modlitwa zwrócona bezpośrednio w ich kierunku może okazać się jeszcze silniejsza. Kiedy mamy przed swoimi oczami wizerunek świętych lub patronów zdecydowanie prościej jest nam skupić się na modlitwie i jeszcze bardziej poczuć duchową więź łączącą nas z Bogiem. Patroni i święci bardzo często odpowiadają za konkretne kwestie takie jak chociażby pomoc w pokonaniu choroby nowotworowej, na przykład św. Charbel. Zbawienną może się okazać modlitwa do świętego Antoniego w przypadku zagubienia cennych przedmiotów. 
Święta Rita i pochodzący z Włoch święty Ojciec Pio to patroni od spraw trudnych, a nawet beznadziejnych – dlatego kiedy znajdziemy się w wyjątkowo ciężkim położeniu warto właśnie do nich zwracać się z prośbą o pomoc i wstawiennictwo u Boga Ojca tak aby wyprosić potrzebne nam łaski. 

Jak wybierać obrazki świętych i patronów do domu?

Jak już wcześniej wspomniano otaczamy się wizerunkami świętych po to, aby jeszcze bardziej poczuć łączącą nas z Bogiem więź oraz podkreślić wyznawane przez nas wartości. Wybierając obrazy święte oraz figurki świętych, a także inne dewocjonalia będące elementem stylizacji naszego wnętrza, powinniśmy wybierać te z nich, które swoim stylem jak najlepiej wpasują się w wystrój domu, lub mieszkania. 
Srebrny obraz z wizerunkiem Matki Bożej lub Świętej Rodziny to idealne dopełnienie wnętrza domu lub mieszkania urządzonego w stylu glamour lub klasycznym. Natomiast przepiękne figurki z żywicy stylizowanej na drewno, lub drewniane doskonale podkreślą charakter domu urządzonego w stylu rustykalnym lub boho, a także vintage. 
Krystalicznie biała, alabastrowa szopka bożonarodzeniowa wspaniale sprawdzi się jako dekoracja domu urządzonego w minimalistycznym stylu.

Obrazki z wizerunkami świętych – doskonała propozycja na wyjątkowy prezent.

Od dłuższego czasu bezskutecznie poszukujesz inspiracji na wyjątkowy i trafiony prezent dla bliskiej Ci osoby, który będzie jednocześnie oryginalny i ponadczasowy? Jeśli tak to postaw na obrazek z wizerunkiem świętego, który najbardziej oddaje naturę i charakter obdarowanej przez Ciebie osoby. 
Może to być także patron, którego imię nosi bliska Ci osoba, np. święta Katarzyna lub święty Jakub. 
Dla nowożeńców lub rodziców przepiękną pamiątką może okazać się wizerunek Świętej Rodziny.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY