Meloni – kim jest nowa premier Włoch?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Liderka Braci Włoch Giorgia Meloni

Liderka Braci Włoch Giorgia Meloni / Fot. PAP/EPA/Ettore Ferrari. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Prawicowa koalicja z partią Bracia Włosi na czele zwyciężyła w niedzielnych wyborach parlamentarnych we Włoszech. Kim jest charyzmatyczna Giorgia Meloni wskazywana jako główna kandydatka na urząd premiera? Według ekspertów w czasie walki o urząd premiera Meloni zaczęła tonować głoszone poglądy.
  • Wybory parlamentarne we Włoszech dały zwycięstwo partii Bracia Włoch, którzy uzyskali 26,5% poparcia.
  • Giorgia Meloni staje przed szansą objęcia fotelu premiera jako pierwsza kobieta w historii tego kraju.
  • Meloni i tym kim jest charakteryzują ją szczególnie płomienne przemówienia.
  • Niejednokrotnie dała ona wyraz sprzeciwu lobby LGBT i antychrześcijańskiego liberalizmu.
  • Ostatnio “wojnę” charyzmatycznej Włoszki wydała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
  • Niemka wprost zagroziła, że będzie wykorzystywać pewne narzędzia w walce z domniemanym zagrożeniem dla demokracji.
  • Zobacz także: Kuba podjęła decyzję. Lobby LGBT przejmuje kolejny kraj

Wygrana Meloni w wyborach parlamentarnych

We włoskich wyborach parlamentarnych doszło do oczekiwanego sukcesu bloku centroprawicowego. Giorgia Meloni zgodnie z przewidywaniami zwyciężyła uzyskując około 26,5% poparcia dla Braci Włoch. Po przeliczeniu 79% komisji w wyborach do Izby Deputowanych blok centroprawicowy zdecydowanie prowadzi z 44,01% głosów. Z kolei w Senacie po przeliczeniu 93% komisji centroprawica notuje 44,14%.

Czytaj więcej: Bąkiewicz o wygranej Meloni: Jest jeszcze nadzieja dla prawdziwej Europy

Giorgia Meloni – kim jest?

Urodzona w 1977 roku Giorgia Meloni w wieku 15 lat przystąpiła do młodzieżówki pierwotnie neofaszystowskiego Włoskiego Ruchu Społecznego. W 1998 roku została radną Rzymu, a pierwsze krajowe wybory wygrała w wieku 29 lat, gdy została wybrana do Izby Deputowanych z listy prawicowego Sojuszu Narodowego. W latach 2006-2008 była jej wiceprzewodniczącą, a następnie została ministrem ds. młodzieży w rządzie Silvio Berlusconiego. 31-letnia wówczas Meloni była najmłodszym ministrem w historii kraju.

W 2012 roku była współtwórcą konserwatywnej, tradycjonalistycznej partii Bracia Włosi, którą kieruje od 2014 roku. Meloni znana jest m.in. z wygłaszanych przez siebie płomiennych przemówień. Jednym z najbardziej znanych jest wystąpienie z października 2019 roku, gdy krytykowała nazywanie ludzi kodami np. rodzic 1, czy rodzic 2. Podkreśliła, że to uderza w ludzką godność oraz tożsamość.

Teraz jasno mówi się, aby usunąć rubryki ojciec i matka z dokumentów. Bo rodzina to wróg. Bo tożsamość płciowa to wróg. To wszystko co nas definiuje dla nich jest wrogiem. To gra, by narzucić jeden sposób myślenia. Muszą nam odebrać wszystko to, czym jesteśmy, bo gdy nie będziemy już mieli tożsamości i korzeni, to zostaniemy pozbawieni świadomości i będziemy niezdolni do obrony. To ich gra. Chcą byśmy byli rodzicem numer 1 i rodzicem numer 2., płcią LGBT, obywatelami X, cyframi. Ale my nie jesteśmy cyframi. Jesteśmy ludźmi i będziemy bronić naszej tożsamości. Jestem Giorgia, Jestem kobietą, Jestem matką, jestem chrześcijanką. Tego mi nie odbierzecie

– mówiła liderka Braci Włoch.

Jestem Giorgia! Jestem kobietą! Jestem matką! Jestem Włoszką! Jestem chrześcijanką! Nie odbierzecie mi tego!

– podkreśliła Giorgia Meloni.

Kontrowersyjne życie Meloni jako chrześcijanki

W czasie kampanii wyborczej prawdopodobna przyszła premier zasłynęła z mocnych, jednoznacznych wystąpień, w których wskazywała na liczne zagrożenia kulturowe. 

Niestety mocne frazesy o katolicyzmie i rodzinie kończą się na przemowach. Wielką skazą na osobie Meloni jest jej bujne życie prywatne. Bowiem od lat żyje ona ze swoim partnerem bez ślubu. Szczęśliwa para doczekała się również swojego potomka.

Podobnie jak program partii w kwestiach obyczajowych i moralności społecznej. Mimo wszystko partia proponuje pozytywne zmiany – m.in. w kwestii ochrony życia. Planowane jest doprowadzenie do sytuacji, aby zmniejszyć liczbę dokonywanych aborcji. Meloni i jej środowisko zapowiada również podkreślenie, że we Włoszech obowiązuje zakaz adopcji przez pary homoseksualne. 

Ruch zapowiada także wprowadzenie szeregu różnych ułatwień dla rodzin i małżeństw, co ma doprowadzić do wzrostu dzietności. W planach znajdują się także reformy podatkowe i skończenie z masową migracją. W szerokim programie nie zabrakło miejsca na sformułowanie odpowiedzi na nowoczesne wyzwania. Bracia Włosi podkreślają potrzebę skończenia z cenzurą stosowaną przez wielkie korporacje.

Czytaj więcej: Prawica przejmuje władzę we Włoszech. Jednoznaczne wyniki wyborów

Meloni podpadła Brukseli?

Warto zauważyć, że objęcie przez przedstawicielkę Braci Włochów urzędu premiera byłoby mocnym uderzeniem w rosnące machinacji Brukseli przy federalizacji Unii Europejskiej. Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej, zdążyła już odnieść się do perspektywy utworzenia rządu przez zwycięską koalicję. Przyznała ona, że po niedzielnych wyborach relacje z Rzymem mogą pójść w tzw.trudnym kierunku. Nie omieszkała też postraszyć wybranych władz państwa, że unijni biurokraci mają narzędzia, by ich szantażować i zmuszać do uległości. Z Giorgią Meloni biurokratom w Brukseli może być jednak trudniej, niż z polskim rządem, który stale gnie kark i przychyla się do kolejnych żądań.

Zresztą nie tylko w tej dziedzinie można dopatrywać się pewnej wartości najpopularniejszej obecnie partii we Włoszech. Mimo niedostatecznej ostrości centroprawicowych postulatów, pod wieloma względami Fratelli d’Italia zdają się wolni od kapitulacyjnej mentalności post-chadeckich obozów, raz po raz dochodzących do władzy i nie zmieniających niczego w państwach zachodnich.

Jedną z głównych nadziei partii, wyrażaną wielokrotnie w dokumencie programowym, było na dobre wykluczenie lewicy z państwowego rządu. To właśnie z powodu obecności postępowych ugrupowań ruch Meloni nie wszedł w skład poprzedniej koalicji rządzącej. Rodowód ugrupowania rzuca ciekawe światło na podobną postawę. Sama Giorgia Melloni swoją działalność polityczną zaczynała od post- faszystowskiego, ewoluującego stopniowo w kierunku konserwatyzmu, Włoskiego Ruchu Społecznego. Radykalny rodowód oraz charakter przewodniczącej partii mogą sprawić, że dla eurokratów i lemingów w tym państwie będzie to rzeczywiście twardy orzech do zgryzienia

– wskazał Filip Adamus w tekście dla “pch24.pl”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

pch24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY