Koronka ulicami miast świata. “Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Różaniec

Różaniec / Fot. Pixabay

Zespół "Iskra Bożego Miłosierdzia", działający przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi, zaprasza do włączania się w inicjatywę modlitewną, jaką jest Koronka na Ulicach Miast Świata. Wspólna uliczna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego będzie miała miejsce 28 września o godz. 15.00.

Co roku w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamienią się w miejsca modlitwy, by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego.

Zespół “Iskra Bożego Miłosierdzia” zaprasza wszystkich, nawet tych z najdalszych zakątków globu, by stanąć na ulicy, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników

– zapraszają organizatorzy wydarzenia.

W tym roku modlitwie towarzyszyć będą intencje:

  • Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: “Kapłanom, którzy głosić będą wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą” (Dz. 1521),
  • Za oddalenie epidemii koronawirusa i przestrzeganie przez wszystkich rządzących należnych praw i wolności obywatelskich,
  • Za rządzących, aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich,
  • O pokój na Ukrainie i na całym świecie,
  • O  powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów,
  • Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Przedsięwzięciu błogosławi metropolita łódzki ks. abp Grzegorz Ryś.

Zespół “Iskra Bożego Miłosierdzia” jako koordynator modlitwy na całym świecie prosi o potwierdzenie uczestnictwa w inicjatywie. Organizatorzy w danym mieście powinni wcześniej  powiadomić odpowiednie organy publiczne o planowanej akcji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY