Berlińska policja nie może już rejestrować imigranckiego pochodzenia młodych przestępców

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

W samym Berlinie obcokrajowcy odpowiadają za prawie połowę wszystkich gwałtów, mimo że stanowią tylko 19 procent populacji.
  • Cudzoziemcy są sprawcami nieproporcjonalnie dużej liczby poważnych przestępstw w Niemczech, w tym morderstw, gwałtów i napadów.
  • Od tego roku jednak berlińska policja nie odnotowuje już, czy podejrzany do 21 roku życia ma pochodzenie migracyjne.
  • Partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) często odwołuje się do danych dotyczących przestępczości, twierdząc, że Niemcy powinny poważnie ograniczyć imigrację.
  • Zobacz też: Rozpoczęło się (pseudo)referendum w sprawie przyłączenia do Rosji

Od 2011 roku berlińska policja miała obowiązek odnotowania, czy podejrzany o popełnienie przestępstwa do 21 roku życia ma pochodzenie migracyjne, nawet jeśli posiada niemiecki paszport. Od 3 sierpnia ten ważny punkt danych został jednak zlikwidowany.

W ostatnich latach około trzy czwarte wszystkich podejrzanych w wieku poniżej 21 lat, aresztowanych za poważne przestępstwa, takie jak morderstwo, nieumyślne spowodowanie śmierci, gwałt i napad, miało pochodzenie migracyjne. Tylko jedna czwarta podejrzanych w tej grupie wiekowej ma faktycznie rodziców posiadających “obywatelstwo niemieckie”.

Już pod koniec lipca senacki wydział spraw wewnętrznych zadekretował, “że należy jak najszybciej zaprzestać rejestracji pochodzenia migracyjnego”. Policja mogła wcześniej wskazać migracyjne pochodzenie aresztowanych za pomocą prostego kliknięcia myszką, ale opcja ta została wyłączona 3 sierpnia.

Berlińska policja argumentowała, że rejestrowanie pochodzenia sprawców przestępstw było ważne, aby zrozumieć, jak ci młodzi ludzie zaangażowali się w przestępczość. Ponadto w ostatnich latach Berlin był nękany przestępczością klanową, w tym wieloma głośnymi morderstwami. Prokurator miasta w 2020 roku powiedział, że klany migrantów są kluczowym czynnikiem stojącym za wysokim wskaźnikiem przestępczości w mieście. Policja była w stanie lepiej monitorować te grupy i zrozumieć ich struktury dzięki dokładnym danym o migranckim pochodzeniu podejrzanych.

Przymykanie oka nie sprawi, że będzie lepiej

Lewicowy rząd Berlina pisał w liście do szefa policji, że zniesienie tych danych polega na:

rozpoznaniu niepożądanych zjawisk społecznych, takich jak ubóstwo, nierówne szanse edukacyjne i dyskryminacja oraz podjęciu środków zapobiegawczych, aby im przeciwdziałać.

W samym Berlinie obcokrajowcy odpowiadają za prawie połowę wszystkich gwałtów, mimo że stanowią tylko 19 procent populacji. Partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) często odwołuje się do danych dotyczących przestępczości, twierdząc, że Niemcy powinny poważnie ograniczyć imigrację.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMX News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY