Naukowcy: Wojna nuklearna spowodowałaby “nową epokę lodowcową”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Nuklearne burze z ogniem uwolniłyby sadzę i dym do górnej atmosfery, które zablokowałyby słońce, powodując klęskę nieurodzaju na całym globie.
  • Badanie wykazało, że wojna nuklearna między Stanami Zjednoczonymi a Rosją spowodowałaby śmierć głodową 2/3 planety w ciągu dwóch lat.
  • 5 miliardów ludzi zginęłoby głównie w wyniku detonacji jądrowych.
  • Nagły spadek temperatury oceanu zabiłby algi morskie, które są podstawą morskiej sieci pokarmowej, zasadniczo tworząc głód w oceanie.
  • Zobacz też: Rosjanie uciekający przed poborem nie otrzymają azylu na Łotwie

Przeprowadzone przez naukowców z Louisiana State University w Baton Rouge badanie ostrzegło, że konflikt nuklearny zdewastowałby światowe oceany, a jego skutki byłyby odczuwalne przez tysiące lat.

Podobnie badanie przeprowadzone przez Rutgers University wykazało, że wojna nuklearna między Stanami Zjednoczonymi a Rosją spowodowałaby śmierć głodową 2/3 planety w ciągu dwóch lat. 5 miliardów ludzi zginęłoby głównie w wyniku detonacji jądrowych. Wojna nuklearna spowodowałaby spadek temperatury na świecie o około 7 stopni Celsjusza, wywołując “nuklearną epokę lodowcową”, która według nowego badania doprowadziłaby do masowego głodu.

Summit News pisze:

Czy to poprzez celowy akt wojny, przypadkową detonację, czy naruszenie hakerskie, detonacja arsenału nuklearnego w dowolnym miejscu na świecie rozprzestrzeniłaby się w górnej atmosferze i wpłynęła na wszystkich na planecie.

Globalne skutki

W badaniu stwierdzono, że we wszystkich symulowanych przez naukowców scenariuszach, nuklearne burze z ogniem uwolniłyby sadzę i dym do górnej atmosfery, które zablokowałyby słońce, powodując klęskę nieurodzaju na całym globie. Gwałtownie rozszerzający się lód morski zablokowałby główne porty, takie jak te znajdujące się w Pekinie, Kopenhadze i Petersburgu, paraliżując główne globalne szlaki żeglugowe i uniemożliwiając import żywności do megamiast takich jak Szanghaj.

Nagły spadek temperatury oceanu zabiłby algi morskie, które są podstawą morskiej sieci pokarmowej, zasadniczo tworząc głód w oceanie. To zatrzymałoby większość połowów i akwakultury.

Naukowcy odkryli, że wojna nuklearna między USA i Rosją spowodowałaby pożary, które wyrzuciłyby do górnej atmosfery “ponad 330 miliardów funtów dymu i pochłaniającego światło słoneczne czarnego węgla”.

Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie AGU Advances.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

News Punch, Summit News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY