KRRiT nałożyła karę na TVN. Chodzi o autopromocję w wiadomościach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Stacja TVN

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, TVP i Polsat nie są jedynymi stacjami, które zostały ukarane przez KRRiT. Okazuje się, że grzywnę otrzymał także TVN.
  • Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała o ukaraniu telewizji TVN kwotą o wysokości 35 tys. złotych.
  • Tym samym stacja ta dołączyła do Telewizji Polskiej i Polsatu.
  • Wszystkie czołowe w polsce stacje, prowadziły autopromocję sylwestrowych wydarzeń podczas bloków informacyjnych.
  • Jak wskazuje KRRiT jest to złamanie zasad w ramach ukrytego przekazu handlowego.
  • Zobacz także: Bąkiewicz o niemieckiej polityce wobec Rosji: Dzięki temu Moskwa prowadzi teraz wojnę

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ukarała Telewizję Polską i Polsat karą w wysokości 35 tys. złotych. Grzywna związana jest z nielegalną autopromocją własnych wydarzeń sylwestrowych, które zdaniem instytucji były przekazem handlowym. 

Przewodniczący KRRiT wydał 2 decyzje w związku z promowaniem przez nadawców własnych imprez sylwestrowych w audycjach informacyjnych (co jest emisją ukrytego przekazu handlowego): na TVP SA została nałożona kara pieniężna w wysokości 35 tys. zł w związku z autopromocją „Sylwestra Marzeń” w audycji „Wiadomości” (29 i 31 grudnia 2021 r.), na Telewizję Polsat sp. z o.o. została nałożona kara pieniężna w wysokości 35 tys. zł w związku z autopromocją „Sylwestrowej Mocy Przebojów” w audycji „Wydarzenia” (30 grudnia 2021 r.)

– poinformowała rzecznik Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Czytaj więcej: Moskwa wezwała zespół bezpieczeństwa energetycznego. “Uzupełniamy rezerwy mocy”

TVN ma spore problemy

Pierwsze skargi wpłynęły pod koniec 2021 roku. Chodzi o grudniowe wydanie “Wiadomości”. W kwietniu KRRiT podjęła decyzję o nałożeniu kary, a jeszcze w sierpniu nie była pewna co do jej wysokości. Postanowiono również ukarać TVN grzywną w wysokości 30 tys. zł. Poinformowano, że chodzi o podobne naruszenie ustawy, jak w przypadku TVP i Polsatu. 

W związku ze skargą dotyczącą autopromocji gali ramówki jesiennej w „Faktach” TVN, 26 sierpnia 2022 r. Przewodniczący KRRiT wydał decyzję nakładającą na nadawcę karę pieniężną w wysokości 30 tys. zł. Było to podobne naruszenie ustawy o radiofonii i telewizji co w przypadku promowania imprez sylwestrowych w „Wiadomościach” i „Wydarzeniach”. Powyższe postępowania były prowadzone w związku ze skargami, które wpłynęły do KRRiT

– dodała Teresa Brykczyńska.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

wirtualnemedia.pl, tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY