Tusk zastąpi von der Leyen? “Na pewno przyjmie ofertę”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Tusk

Donald Tusk / Fot. PAP/Paweł Supernak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Niemieccy politycy szykują Donaldowi Tuskowi nową posadę w Brukseli. W kuluarach europejskich wymieniają lidera Platformy Obywatelskiej jako przyszłego kandydata na szefa Komisji Europejskiej. Takie informacje podał tygodnik "Wprost".
  • Jak podaje “Wprost” jeden z polityków Platformy Obywatelskiej miał poinformować, że Niemieccy partnerzy wysłali ciekawą ofertę.
  • Dotyczy ona przewodniczącego PO Donalda Tuska, który miałby wrócić do Brukseli.
  • Mówi się o zastąpieniu Ursuly von der Leyen na stanowisku przewodniczącego Komisji Europejskiej.
  • Najbliższa taka sytuacja nastąpi w 2024 r. gdy skończy się obecna kadencja szefowej KE.
  • Zobacz także: Zaskakujące stwierdzenie rosyjskiej propagandzistki. “Naród powinien znać prawdę”

Gazeta powołała się na znanego polityka Platformy Obywatelskiej, który powiedział jej, że w Unii Europejskiej trwa obecnie dyskusja na temat przyszłego przewodniczącego Komisji Europejskiej.

Polityk PO przyznał, że Donald Tusk skorzysta z propozycji objęcia tej funkcji, jeśli pojawi się ona po tym, jak w 2024 r. kadencję zakończy Ursula von der Leyen.

Prof. Arkadiusz Jabłoński uważa, że Tusk na pewno będzie chciał tej posady. Socjolog nie jest jednak pewny, czy w ogóle dostanie taką ofertę.

Gdyby ta propozycja się pojawiła, Donald Tusk – jak ma w zwyczaju – na pewno ją przyjmie, tłumacząc się chociażby ciężką sytuacją, jaka jest w Europie, potrzebą doświadczonego człowieka, który będzie bardziej jednoczył niż dzielił, a w skali polskiej – że to kolejne wyróżnienie dla Polaka, więc z takiej propozycji nie można zrezygnować. Natomiast nie jestem pewien, czy w ogóle taka propozycja się pojawi. Donald Tusk nie pokazał bowiem wielkiej skuteczności w swoich działaniach jako przewodniczący Rady Europejskiej, a wydaje się, że bycie przewodniczącym KE jest jednak o wiele bardziej wymagającym stanowiskiem

– stwierdził prof. Arkadiusz Jabłoński.

Rozmówca Redakcji Informacyjnej Radia Maryja zaznaczył, że stanowisko szefa Komisji Europejskiej wymaga kompetencji i pracy, a nie tylko dobrego wyglądu i umiejętności żonglowania słowami, które są dopasowywane do każdej sytuacji.

Donald Tusk wrócił do polskiej polityki w lipcu 2021 roku. Wcześniej był m.in. przewodniczącym Rady Europejskiej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl, wprost.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY