Macierewicz: To jest nieprawdopodobny fałsz reportażu TVN [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz / Fot. Wikimedia Commons

"Jest nieprawdopodobnym oszustwem autora reportażu, że NIAR potwierdził i zrobił symulację, która potwierdziła trajektorię Millera" - mówił w Dniu na żywo w MN Antoni Macierewicz.

Zobacz także: Bąkiewicz: Tusk będzie się zarzekał, że od początku był za Marszami Niepodległości

Brutalne kłamstwo TVN

“Wszystkie dostępne materiały muszą być uwzględnione i zbadane. To nie znaczy, że wszystkie dostępne materiały są prawdziwe. To co mówi i publikuje TVN to kłamstwo. Brutalne i nieprawdopodobne kłamstwo, dlatego że istotą podejścia komisji do badania było to, że pierwsze co trzeba było zrobić, to zweryfikować raport Millera i Anodiny – bo to jest najważniejsze. Cała kwestia badania musi bazować na tym, czy te raporty są czy nie są prawdziwe. Ponieważ okazało się, że nie są prawdziwe, to musieliśmy wydać aż 8 milionów złotych, by zrobić symulację pokazującą jak naprawdę rozbił się samolot w oparciu o sposób podejścia, jaki opisał MAK i pan Miller. To jest nieprawdopodobny fałsz reportażu TVN” – mówił Macierewicz.

Co zamówiono u NIAR?

“Ten reportaż twierdzi na samym początku, że NIAR dokonał symulacji trajektorii i ta symulacja potwierdziła, że raport Millera i Anodiny jest prawdziwy. Ja się tak zastanawiam ,czy to jest głupota, czy oszustwo. Niech oni sami zdecydują, co wolą. To co zostało zamówione u NIAR – to symulacja, jak samolot rozpada się po uderzeniu w ziemię, wtedy kiedy leci zgodnie z parametrami raportu MAK i Millera. W tym celu trzeba było odtworzyć jak samolot dolatuje. W danych, w jakich zostały zanotowane przez rejestratory, nie ma dokładnych informacji, pokazujących tego ostatniego fragmentu, jak samolot upada na ziemię. Tego nie ma” – podkreślał szef podkomisji smoleńskiej.

Wydatki na badania

“Donald Tusk jako nadzorujący badania Millera, zakazał mu badania ewentualności zamachu. Publicznie o tym powiedział. Bo to doprowadziłoby do konfliktu z Rosją. Gdyby nie sfałszowano raportu Millera, gdyby był porządnie zrobiony, to nie trzeba by było wydawać pieniędzy. Musieliśmy je wydać, ponieważ warunkiem wstępnym pracy naszej komisji było sprawdzenie, czy on jest fałszywy czy nie i czy trzeba robić dalsze badania” – komentował gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY