TikTok cenzuruje profesora. Murzyn – Lewacy nienawidzą tego słowa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
TikTok w telefonie komórkowym

TikTok w telefonie komórkowym / Fot. Pixabay

W piątek prezes Instytutu Lema Maciej Kawecki poinformował o zablokowaniu nagrania na TikToku z udziałem prof. Jerzego Bralczyka. Ceniony naukowiec opowiadał na nagraniu o słowie "murzynka" oraz o pejoratywnym podejściu do niego przez niektórych.
  • Niestety prezesowi Instytutu Lema Maciejowi Kaweckiemu nie udała się próba obrony prof. Jerzego Bralczyka.
  • Polski naukowiec wyjaśniał znaczenie słowa “murzyn”, jednak TikTok usunął go z profilu.
  • Chińskie medium społecznościowe odebrało to jako mowę nienawiści.
  • Zobacz także: Protesty w Armenii. “USA i Europa naszą ostatnią nadzieją”

Chiński portal społecznościowy tak jak jego zachodni odpowiednicy, cenzuruję na modłę liberalno-lewicowego świata pseudopostępowego. Tym razem TikTok zablokował wykład prof. Jerzego Bralczyka na temat słowa murzyn, który budzi wśród lewicy negatywne skojarzenia.

A jednak radość była przedwczesna. TikTok znów zablokował wykład prof. Jerzego Bralczyka za użycie w nim słowa „murzyn”. Choć Pan Profesor tłumaczy w nim, że słowo to nie miało kiedyś pejoratywnego znaczenia a wykład ma formę pięknie akademicką. Nie ogarniam tego świata

– poinformował Maciej Kawecki.

TikTok cenzuruje profesora

Prezes Instytutu Lema kilka dni temu napisał o całej sytuacji domagając się odblokowania filmu. Plan ten na kilkanaście/kilkadziesiąt godzin się powiódł, gdyż został odblokowany, jednak ostatecznie misja ta się nie powiodła.

Wolność słowa na TikTok w Polsce. Wykład prof. Bralczyka o feminatywach został uznany za obelgę a mój film usunięty. Absolutnie tego tak nie zostawię

– napisał kilka dni temu.

Czytaj więcej: Pogrzeb Elżbiety II. “Całkowicie poświęciła się służbie Wielkiej Brytanii i korony”

Postępy, postępu lewicowych radykałów

Popularna na Twitterze użytkowniczka Haitanka, która jest czarnoskórą osobą polskiego pochodzenia nie ukrywa swojego zdziwienia. Jej zdaniem w słowie “murzyn/ka” nie ma nic obrażającego o negatywnym nacechowaniu.

My na Haiti i w Republice Dominikany bardzo często używamy słowa „Morena” (Murzynka jest dla mnie taka sama) może być osobą o mieszanej rasie. Morena może być osobą o oczywistym afrykańskim pochodzeniu (w tym jasną lub ciemną karnację, kręcone, falowane, a nawet proste włosy). To słowo jest zwykle używane jako komplement

– tłumaczyła Haitanka o polskim pochodzeniu.

Podobnego zdania są inni internauci, którzy zauważyli, że lewicowo-liberalna rewolucja kulturowa nie zamierza pytać się o zdanie osoby czarnoskóre, siejąc propagandę tzw. równości, a tak naprawdę niszcząc dziedzictwo językowe i kulturę danych społeczności.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY