W Niedzielę Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. O której start? Jaki plan?

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marsz dla Życia i Rodziny

Marsz dla Życia i Rodziny / Fot. Organizatorzy

18 września Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Kiedy? O której start? Jaki plan?

W Niedzielę 18 września w Warszawie odbędzie się XVII Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Życia i Rodziny, a patronat honorowy objęła Konferencja Episkopatu Polski. Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny ma radosny charakter, i przyciąga całe rodziny – małżeństwa z dziećmi.

XVII Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny

W 2022 roku w stolicy odbędzie się po raz siedemnasty Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny, który Media Narodowe objęły swoim patronatem medialnym. Tegoroczna edycja nosi hasło “I ślubuję Ci”. Prezes Centrum Życia i Rodziny, Paweł Ozdoba, opublikował na Twitterze nagranie, na którym znany aktor, Dariusz Kowalski, zaprasza aby przyjść na tegoroczny Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny.

O której start?

XVII Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny zacznie się o 11:00 na Placu Zamkowym, i potrwa około dwóch godzin. O godzinie 13:00 w Kościele św. Krzyża sprawowana będzie Msza święta.

Jaki plan?

Akcja rozpocznie się od koncertu zespołu “Arka Noego” na Placu Zamkowym o 11:00, a zakończy Mszą świętą w Kościele św. Krzyża o 13:00. Jak podaje strona Marsz.info:

Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny to (…) wydarzenie pełne afirmacji takich wartości jak pełne prawo do życia, a także rodzina.

Stąd nie zabraknie transparentów z pozytywnymi hasłami na temat ochrony życia od poczęcia, i podkreślającymi fundament cywilizacji, jakim jest rodzina. Tegoroczny Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny nosi hasło “I ślubuję Ci”, zatem można się spodziewać nacisku położonego na Sakrament Małżeństwa.

Ambasadorzy Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny

Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny ma wielu ambasadorów. Spośród nich wymienić można księdza Dominika Chmielewskiego, Jana Pospieszalskiego, Rafała Patyrę czy Małopolską Kurator Oświaty Barbarę Nowak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Marsz.info, Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY