Kita o wyborach w Szwecji: Jedyna sensowna szansa na utworzenie rządu to koalicja centroprawicowa [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kacper Kita w MN

Kacper Kita w MN / Fot. You Tube/ Media Narodowe

"Po ośmiu latach rządów socjaldemokratów mamy przesunięcie na prawo" - mówił o szwedzkich wyborach Kacper Kita, publicysta Nowego Ładu.

Zobacz także: Wg prognozy ONZ w 2100 będzie 16 mln Polaków. Wiceminister: Będzie jeszcze mniej

Wyniki wyborów w Szwecji

“Różnica była niewielka. Od dłuższego czasu wszelkie sondaże i opinie ekspertów zajmujących się Szwecją były takie, że to będzie bardzo blisko. Oba bloki dostały po ponad 49%, więc tutaj było bardzo blisko i sytuacja jest skomplikowana, bo po obu stronach są aż cztery różne partie. Wobec takich wyników jedyna sensowna szansa na utworzenie rządu to wypracowanie koalicji czterech partii centroprawicowych” – mówił Kacper Kita.

Szwedzcy Demokraci

“Po ośmiu latach rządów socjaldemokratów mamy przesunięcie na prawo, a wewnątrz samej prawicy mamy ewidentne przesunięcie, bo zawsze to prawica establishmentowa była tą największą, teraz po raz pierwszy prześcignęła ich partia narodowa Szwedzkich Demokratów” – komentował gość MN.

Zmiana polityki migracyjnej

“Można spodziewać się ułatwienia deportacji. Szwedzcy Demokraci narzekali na to, że 80% obcokrajowców skazywanych za gwałt nie jest deportowanych, bo to mogłoby łamać ich prawa człowieka. Na pewno możemy spodziewać się też zaostrzenia legalnej imigracji, dużo bardziej rzadkiego przyznawania azyli, próby walki z islamskim separatyzmem, czy walki z gangami, które narosły wokół dzielnic imigranckich” – podkreślał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY