Dr Czosnowski: To urzędnik decyduje gdzie, jak, kiedy, za ile wolno mi będzie pomóc choremu

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dr Radosław Czosnowski

Dr Radosław Czosnowski / Fot. Twitter

Dr Radosław Czosnowski mówił o deregulacji, uproszczeniu przepisów, różnych formach finansowania, wyborze pacjenta dowolnej placówki medycznej, zasadzie "środki idą za pacjentem", i tym, by lekarz przestał być urzędnikiem.

Dr Radosław Czosnowski jest lekarzem, ordynatorem w szpitalu specjalistycznym, specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych, farmakologii klinicznej i medycyny paliatywnej. Ten stypendysta Uniwersytetu w Oxfordzie i laureat Brązowego Krzyża Zasługi Prezydenta RP udziela się także politycznie z ramienia partii KORWiN.

Niedawno opublikował fragment wypowiedzi, w której wskazuje na to, czego jego zdaniem “potrzebuje Ochrona Zdrowia”. Mówił o deregulacji, uproszczeniu przepisów, różnych formach finansowania, wyborze pacjenta dowolnej placówki medycznej, zasadzie “środki idą za pacjentem”, i tym, by lekarz przestał być urzędnikiem.

Lekceważenie postulatów środowisk medycznych to główny problem. Pójście w system administracyjny nakazowo-rozdzielczy. To urzędnik decyduje, gdzie, jak, kiedy, za ile wolno mi będzie pomóc choremu. Kiedy wprowadzano system “kas chorych”, było mówione, że pieniądze mają iść za pacjentem. To by było bardzo piękne, bo pacjent idzie do dowolnego (…) “świadczeniodawcy”, który “wykonuje na nim procedurę”, i za tę “procedurę” płatnik płaci, i wybiera sobie gdzie. System NFZ-owski działa w ten sposób, że to urzędnik rozdziela pieniądze, a “świadczeniobiorca” ma iść poszukać, gdzie zostały dla niego zakupione “procedury”.

“Nie mówię celowo o prywatyzacji”

Pan Czosnowski powiedział, że należy wprowadzić prywatny model “służby zdrowia”.

Nie mówię celowo o prywatyzacji, dlatego że większość rzeczy, które nazywano prywatyzacją, to tak naprawdę były uwłaszczenia. Wprowadzenie prywatnego systemu ochrony zdrowia, gdzie byłyby prywatne podmioty, które mogłyby być finansowane z różnych środków, z różnych źródeł. Może to być NFZ.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY