4 na 5 “uchodźców” mieszkających w Szwecji spędziło wakacje w krajach, z których wyjechali

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/EPA/STRINGER. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Jak wynika z najnowszego sondażu, prawie czterech na pięciu tzw. uchodźców przebywających obecnie w Szwecji spędzało wakacje w swojej ojczyźnie.
  • Z sondażu wynika, że 79% imigrantów mieszkających w Szwecji dobrowolnie tymczasowo wróciło do ojczystych krajów.
  • Na pytanie, czy planują w przyszłości powrócić na stałe do kraju urodzenia, tylko 2 procent odpowiedziało, że tak.
  • W Szwajcarii osoba ubiegająca się o azyl, która wraca do kraju pochodzenia bez specjalnego pozwolenia rządu, ryzykuje utratę pozwolenia na pobyt w kraju.
  • Zobacz też: Kaczyński zapowiedział brak możliwości brania premii przez kierujących spółkami Skarbu Państwa

Sondaż przeprowadzony przez firmę badawczą Novus na zlecenie szwedzkiej gazety internetowej Bulletin ujawnił, że 79 procent imigrantów, którzy twierdzą, że uciekają przed wojną lub prześladowaniami, dobrowolnie wróciło do swojego kraju od czasu odbycia podróży do Szwecji.

Według sondażu nie chcą oni jednak wrócić do domu na stałe. Na pytanie, czy planują w przyszłości powrócić na stałe do kraju urodzenia, tylko 2 procent odpowiedziało, że tak, a 16 procent, że może – 81 procent osób, które przybyły do Szwecji z krajów pozaeuropejskich twierdzi, że nie, przede wszystkim dlatego, że uważają Szwecję za lepszy kraj do wychowania swoich dzieci.

Temat powrotu osób ubiegających się o status uchodźcy do kraju pochodzenia w celu odwiedzenia przyjaciół i rodziny stał się w ostatnich latach kwestią polityczną w niektórych krajach europejskich. Podczas gdy Szwecja nie ma obecnie żadnych ograniczeń dla osób chcących tymczasowo wrócić do ojczyzny, inne kraje, w tym Niemcy i Szwajcaria, zaostrzyły przepisy w tej kwestii. W Szwajcarii osoba ubiegająca się o azyl, która wraca do kraju pochodzenia bez specjalnego pozwolenia rządu, ryzykuje utratę pozwolenia na pobyt w kraju.

“Uchodźcy” a uchodźcy

W 2019 roku w Niemczech ówczesny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer ostrzegł imigrantów, że mogą zostać pozbawieni prawa do pobytu w przypadku powrotu do ojczyzny.

Jeśli syryjski uchodźca regularnie spędza wakacje w Syrii, nie może uczciwie twierdzić, że jest tam prześladowany.

Wszak uchodźca to osoba która uchodzi przed zagrożeniem do najbliższego bezpiecznego kraju. Podróżowanie na inny kontynent to imigracja ekonomiczna.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMX News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY