Będzie wyższa pensja minimalna. Rząd zdecydował

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pexels

Podwyżka byłaby wówczas dużym krokiem w kierunku minimalnej pensji zapowiedzianej przez Jarosława Kaczyńskiego w 2019 r., na poziomie 4 tys. zł w 2024 r.

Rząd zmienił decyzje dotyczące wynagrodzeń pracowników. Od stycznia 2023 r. płaca minimalna wzrośnie do 3450 zł brutto. Od lipca przez podwyżkę wynagrodzenie wyniesie 3500 zł. Zgodnie z ustawą o płacy minimalnej rząd ma czas do 15 września na ogłoszenie jej stawek na przyszły rok. Tym razem podwyżka ma mieć dwa etapy, bo – w obliczu wysokiej inflacji – wymaga tego prawo.

Jak donoszą media, rząd zajmie się tematem podwyżki płacy minimalnej na wtorkowym posiedzeniu. Propozycję ma ogłosić minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg.

4 tysiące w 2024?

Od 2023 r. najniższa pensja etatowa powinna wzrosnąć do 3450 zł, a od lipca 3500 zł. Podwyżka byłaby wówczas dużym krokiem w kierunku minimalnej pensji zapowiedzianej przez Jarosława Kaczyńskiego w 2019 r., na poziomie 4 tys. zł w 2024 r. Wtedy padła również zapowiedź “wypłaty dwóch trzynastek emerytom oraz podwyższenia do europejskiego poziomu unijnych dopłat do hektara”.

Co ciekawe, stopa bezrobocia w Polsce wyniosła w czerwcu bieżącego roku 4,9%. To najniższy wynik od 32 lat.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY