Premier Szwecji oskarżona o “kradzież” planu energetycznego Orbána

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Premier Szwecji Magdalena Andersson

Premier Szwecji Magdalena Andersson / Fot. PAP/EPA/Henrik Montgomery. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Szwedzkie media oskarżyły premier Szwecji o "kradzież" części kwietniowego planu awaryjnego Viktora Orbána.
  • Premier Szwecji Magdalena Andersson na konferencji prasowej stwierdziła, że chce oddzielić ceny energii elektrycznej od cen gazu ziemnego.
  • Jest to plan podobny do propozycji premiera Węgier Viktora Orbána.
  • Szwedzki komentator polityczny Arvid Hallén uważa, że ​​działania Andersson są częścią kampanii wyborczej socjaldemokratów.
  • Zobacz też: Ważna decyzja Polski, Estonii, Litwy i Łotwy. Chodzi o wizy dla Rosjan

Nowy plan szwedzkiej socjaldemokratycznej premier Magdaleny Andersson oddzielenia cen energii elektrycznej od cen gazu ziemnego jest uderzająco podobny do propozycji węgierskiego premiera Viktora Orbána, pisze szwedzki dziennik Nyheter Idag.

Ukradła propozycję człowieka, którego inaczej określają jako osobę najbardziej zbliżoną do samego Szatana – węgierskiego premiera Viktora Orbána.

Andersson zorganizowała tydzień temu konferencję prasową, na której wyjaśniła, że ​​porzuci szwedzką kampanię wyborczą, by zamiast tego poświęcić się polityce europejskiej i spróbować stworzyć w UE szeroką koalicję na rzecz niższych cen energii elektrycznej, m.in. poprzez oddzielenie cen energii elektrycznej od rosnących cen gazu ziemnego.

Nie jest rozsądne, aby szwedzkie gospodarstwa domowe i firmy kupowały szwedzką energię elektryczną, która jest tanio produkowana, ale muszą płacić niebotyczne ceny, ponieważ nasze sąsiednie kraje są uzależnione od rosyjskiego gazu. Rosja prowadzi wojnę energetyczną z Europą i musimy odzyskać kontrolę. Oddzielenie cen energii elektrycznej od cen gazu tworzy zupełnie nową linię obrony.

Jednak szwedzkie media przekonują, że propozycja nie jest niczym nowym i została już przedstawiona przez premiera Węgier Viktora Orbána na konferencji prasowej w kwietniu br. Orbán zaproponował kilka środków, aby poradzić sobie z kryzysem energetycznym, w tym oddzielenie ceny energii elektrycznej od ceny gazu w Europie.

“Kampania wyborcza”

Szwedzki komentator polityczny Arvid Hallén uważa, że ​​działania Andersson są częścią kampanii wyborczej socjaldemokratów. Obecnie główna partia antyimigracyjna w kraju, Szwedzcy Demokraci, osiąga wyniki powyżej 20 procent i oczekuje się, że stanie się drugą co do wielkości partią w kraju. Jeśli “centroprawica” po wyborach sprzymierzy się ze Szwedzkimi Demokratami, powstanie koalicja, która może odsunąć partię Andersson od władzy.

W kampanii wyborczej socjaldemokratów brakuje polityki, chodzi prawie wyłącznie o wyeksponowanie Magdaleny Andersson jako silnego lidera.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMX News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY