Sawicki wzbudził kontrowersje. “Jeśli natura przez miliony lat chowała węgiel…”

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marek Sawicki

Marek Sawicki PSL / Fot. PAP/Tomasz Gzell Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Trzeba górnikom dać szansę na to, żeby zaczęli pracować w zakładach, które będą tworzyły infrastrukturę do budowy biogazowni - powiedział.

Marek Sawicki, były minister rolnictwa i rozwoju wsi z ramienia PSL, wystąpił na antenie Polskiego Radia. Opowiedział się zdecydowanie przeciwko wydobywaniu węgla.

Jeśli natura przez miliony lat chowała węgiel gdzieś głęboko pod ziemią, to pytanie, dlaczego człowiek uparł się, żeby tej naturze przeciwdziałać, żeby występować wbrew niej?

Pojawiło się wiele komentarzy internautów. Jeden użytkownik napisał żartobliwie:

Jeśli natura powoduje wzrost zboża, to dlaczego człowiek uparł się by je ścinać a ziarna mleć?

“Czas węgla się kończy”

Sawicki stwierdził, że “czas węgla się kończy”. Nie, dlatego że go brakuje, ale że są nowe, “bardziej sprzyjające środowisku” technologie pozyskiwania energii.

Zamiast dyskutować o tym, jak otwierać kolejne szyby i jak odnawiać górnictwo w Polsce, trzeba tym górnikom dać szansę na to, żeby zaczęli pracować w fabrykach, zakładach, które będą tworzyły infrastrukturę do budowy biogazowni.

Były minister uważa, że w ciągu najbliższych kilku lat dokona się “rewolucja technologiczna w zakresie energetyki”.

Produktów ubocznych i odpadowych w Polsce dla produkcji biogazu jest tyle, że możemy wyprodukować więcej gazu, niż dziś go importujemy.

Pełnego wywiadu można posłuchać tutaj:

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

YouTube

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY