Spięcie posła PiS z ministrem. Do dyskusji włączył się dziennikarz

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rząd chce znieść pozwolenia na budowę domów jednorodzinnych

Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda / Fot. PAP/Radek Pietruszka. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Poseł PiS Rafał Bochenek wrócił się na Twitterze do ministra rozwoju i technologii Waldemara Budy z pytaniem w nawiązaniu do artykułu "Dziennika Gazety Prawnej" o zmianach w zakresie renty planistycznej. W dyskusję włączył się też dziennikarz WP Patryk Słowik.

Zobacz także: Rezolucja ONZ ws. aborcji. Szczerski się tłumaczy, są szczegółowe wyniki głosowania

Negatywne zmiany?

“DGP” podał, że w projekcie nowelizacji, przygotowywanej przez resort rozwoju i technologii mają znaleźć się rozwiązania prowadzące do tego, że “właściciele zapłacą za wartości nieruchomości nawet gdy nie będą planowali ich sprzedaży”. Na te informacje zareagował poseł PiS Rafał Bochenek.

Panie Ministrze Buda, czy rzeczywiście pracujecie nad takimi rozwiązaniami w zakresie renty planistycznej, które doprowadzą do tego, że z dnia na dzień, setki tysięcy ludzi, w szczególności najbiedniejszych, w sposób niezawiniony będzie na lata pogrążonych w długach?! – oburzył się we wpisie na Twitterze.

Wśród polubień jego wpisu można znaleźć m.in. to od wiceministra sprawiedliwości, wiceprezesa Solidarnej Polski, posła Michała Wosia.

Minister w dyskusji ze swoim zapleczem parlamentarnym

Słowa posła PiS doczekały się riposty ministra.

Panie Pośle pracujemy nad ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ale takich rozwiązań w projekcie ustawy, który stanie na Radzie Ministrów z pewnością nie będzie. To postulat samorządów ale nieuzasadniony. W przypadku wątpliwości proszę o twitta albo kontakt tel. – odpowiedział.

Do dyskusji włączył się dziennikarz portalu wp.pl, Patryk Słowik.

To fragment projektu ustawy, który kierowane przez Pana ministerstwo przygotowało. Te wszechpotężne samorządy to już nawet rządowi piszą projekty ustaw – skomentował.

Swoją odpowiedź opublikował też poseł Bochenek:

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY