PZU zorganizowało letnie kolonie dla polskich i ukraińskich dzieci

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
"Dobre Kolonie PZU"

"Dobre Kolonie PZU" / Fot. Twitter

PZU zorganizowała obozy letnie, mające na celu zjednoczenie młodych Polaków i Ukraińców w ramach wysiłków integracyjnych.
  • Według oficjalnych danych PESEL, 46,5 proc. uchodźców to dzieci.
  • W okresie letnim PZU zorganizowało 7 kolonii, których celem było integrowanie polskich dzieci i młodych Ukraińców, którzy uciekli przed wojną.
  • Łącznie ponad 300 polskich i ukraińskich dzieci spędziło tydzień swojego lata na Mazurach w północno-wschodniej Polsce.
  • Zobacz też: Pieskow o Nord Stream 1: “Jego niezawodność staje się wątpliwa”

Po przyjęciu ponad miliona ukraińskich kobiet i dzieci uciekających przed wojną na Ukrainie, Polska stoi teraz przed wyzwaniem pomocy im w integracji z polskim społeczeństwem. Biorąc pod uwagę okoliczności, wolontariusze robią wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić ukraińskim dzieciom dobry start w traumatycznym i niepewnym okresie ich młodego życia.

Dołączyły do nich również państwowe firmy, takie jak PZU, największa polska firma ubezpieczeniowa. Zorganizowała ona obozy letnie, mające na celu zjednoczenie młodych Polaków i Ukraińców w ramach wysiłków integracyjnych, które wkrótce mogą być powielane w całej Polsce.

Żaden inny kraj nie przyjął więcej ukraińskich uchodźców niż Polska, co oznacza, że ​​zapewnienie integracji ma ogromne znaczenie nie tylko dla uchodźców, ale także dla przyjmującej ich ludności polskiej. Według szacunków ekspertów ds. migracji Macieja Duszczyka i Pawła Kaczmarczyka z Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego od 1,45 mln do 1,55 mln Ukraińców znalazło schronienie w Polsce od czasu rosyjskiej inwazji.

Do 2 lipca 2022 r. ponad 1,2 mln Ukraińców otrzymało numer PESEL, zapewniający im dostęp do programów socjalnych i pracy. Według oficjalnych danych PESEL, 46,5 proc. uchodźców to dzieci.

W Powszechnym Zakładzie Ubezpieczeń Skarb Państwa posiada blisko 35 proc. akcji.

“Dobre Kolonie PZU”

W okresie letnim PZU zorganizowało 7 kolonii, których celem było integrowanie polskich dzieci i młodych Ukraińców, którzy uciekli przed wojną. Łącznie ponad 300 polskich i ukraińskich dzieci spędziło tydzień swojego lata na Mazurach w północno-wschodniej Polsce. Tam dzieci nawiązały ze sobą relacje, odbywając zajęcia na świeżym powietrzu, takie jak windsurfing, żeglarstwo, kajakarstwo i strzelanie z łuku. 11 sierpnia najsłynniejszy polski szef kuchni telewizyjnej i nagrodzony gwiazdką Michelin restaurator Wojciech Modest Amaro odwiedził dzieci w malowniczej wiosce Wilimy na sesję integracji kulinarnej.

Uczestnicy letniego obozu wspólnie z szefem kuchni przygotowywali klasyczne polskie i ukraińskie dania, takie jak ukraiński chłodnik, knedle z burakiem z kapustą, chrupiący indyk czy gofry z sernikiem.

Około 200 tys. ukraińskich dzieci zaczęło uczęszczać do polskich szkół już w semestrze wiosennym, ale minister edukacji Przemysław Czarnek szacuje, że mogło do nich dołączyć kolejne 200-300 tys. na część semestru wiosennego lub przyjechało do Polski latem.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMX News

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY