Chińska alternatywa dla Visy odcina się od rosyjskich banków

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

UnionPay z własnej inicjatywy ograniczyło interesy z bankami objętymi sankcjami.
  • Chiny w głównej mierze nie przyłączyły się do zachodnich sankcji wobec Rosji z powodu inwazji na Ukrainę.
  • Jednak z powodu obaw przed karami, system płatności UnionPay przestał akceptować karty wydane przez rosyjskie banki.
  • Rosjanie, którzy otrzymali karty UnionPay z rosyjskich banków, zgłaszali od tego czasu trudności z dokonywaniem płatności w USA, Izraelu, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. 
  • Zobacz też: Zamachy na prokremlowskich urzędników

Chiński system płatności UnionPay przestał akceptować karty wydane przez rosyjskie banki w ramach zachodnich sankcji, z powodu obaw przed karami, podał w piątek serwis informacyjny RBC, powołując się na źródła z branży finansowej.

Popyt na karty UnionPay w Rosji wzrósł po odejściu Visa i Mastercard w następstwie inwazji na Ukrainę. Szereg głównych rosyjskich banków ogłosił następnie plany wydawania kart za pośrednictwem UnionPay, który jest obecny tylko w niewielkim stopniu na arenie międzynarodowej.

Sankcje

UnionPay z własnej inicjatywy ograniczyło interesy z bankami objętymi sankcjami. Przypisano nieformalny zakaz obawom przed wtórnymi sankcjami, mówiąc, że karty UnionPay przestały działać dla Rosjan już wiosną. UnionPay odmówił współpracy z największym rosyjskim pożyczkodawcą, państwowym Sbierbankiem i zawiesił rozmowy z innymi bankami z obawy przed dodatkowymi sankcjami, poinformował RBC w kwietniu.

Rosjanie, którzy otrzymali karty UnionPay z rosyjskich banków, zgłaszali od tego czasu trudności z dokonywaniem płatności w USA, Izraelu, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Chiny nie przyłączyły się do zachodnich sankcji wobec Rosji z powodu inwazji na Ukrainę i odmówiły krytykowania Moskwy. Jednak pomimo zwiększenia ilości energii kupowanej od Rosji, Chiny w dużej mierze zastosowały się do zachodnich sankcji, podobno ograniczając eksport samochodów, smartfonów i innych towarów do Rosji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The Moscow Times

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY