Pfizer dyskryminuje studentów ze względu na pochodzenie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pfizer

Pfizer / Fot. Vargklo Wikimedia Commons

Według Pfizera, Breakthrough Fellowship Program został stworzony z myślą o studentach będących czarnoskórymi, latynoskimi bądź rdzennymi Amerykanami.
  • Pfizer oferuje stypendia dla studentów.
  • Jednym z wymogów jest bycie czarnoskórym, latynosem bądź rdzennym Amerykaninem.
  • Eksperci prawni skrytykowali program za widoczne naruszenie “ustawy o prawach obywatelskich”, a wielu z nich posuwa się nawet do nazwania działań Pfizera “nielegalnymi”.
  • Zobacz też: Kraje Unii Europejskiej ograniczają wizy dla Rosjan

Kolejna dyskryminacja na tle pochodzenia, tym razem ze strony firmy Pfizer.

Studenci w całych Stanach Zjednoczonych wkrótce będą mogli ubiegać się o stypendium u giganta biofarmaceutycznego Pfizer. Według Pfizera, Breakthrough Fellowship Program został stworzony z myślą o studentach będących czarnoskórymi, latynoskimi bądź rdzennymi Amerykanami. Jest reklamowany przez firmę Pfizer jako jedno ze “śmiałych posunięć” mających na celu “stworzenie miejsca pracy dla wszystkich”, jednak w szczególności zabrania on udziału białoskórym i żółtoskórym studentom.

Pochodzenie i kolor skóry wyznacznikiem?

Niektórzy kandydaci, niezależnie od tego, czy spełniają wymagania, nigdy nie będą mieli szansy na wybór ze względu na ścisły warunek firmy Pfizer. Firma odnosi się do obaw związanych z dyskryminacyjnym charakterem programu w swojej sekcji z najczęściej zadawanymi pytaniami zapewniając osoby pochodzenia europejskiego lub azjatyckiego, że istnieje “wiele programów i możliwości” dostępnych dla wszystkich.

Eksperci prawni skrytykowali program za widoczne naruszenie “ustawy o prawach obywatelskich”, a wielu z nich posuwa się nawet do nazwania działań Pfizera “nielegalnymi”.

Portal The Post Millenial pisze:

Stypendia i programy ukierunkowane na określone grupy demograficzne pojawiły się w ostatnich latach, gdy firmy próbują odwrócić nierówne szanse z przeszłości, jednak w wielu przypadkach ich działania same pomagają w występowaniu tego samego zjawiska, z którym twierdzą, że walczą.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The Post Millenial

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY